Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Organizace > Cykloklub

Cykloklub


Cykloklub Jakubov vznikl spontáně v červenci 2012. Parta nadšenců se rozhodla spojit příjemné s užitečným a pořádají vyjížďky do blízkého i vzdáleného okolí (i několikadenní).

Od roku 2014 pořádají dvě hojně navštěvované akce v obci: Pyžamový bál a recesistický Prvomájový průvod obcí.

Vyjížďka Havraníky

Datum konání: 8. 5. 2015 - 10. 5. 2015

Devět statečných členů Cykloklubu Jakubov vyrazilo o prodlouženém víkendu 8.-10. 5. kolmo směr Znojemsko. V pátek navštívili vyhlídku na městečko Hardeg, prohlédli si bývalé pohraniční opevnění u Čížova a cestou necestou se dostali na známou vinici Šobes. Odtud se přemístili do kempu Havraníky. Druhý den ráno je hned čekala exkurze do pěchotního srubu Zahrádka v nedalekém Šatově a dále prohlídka Malovaného sklepa. Odpoledne ještě stihli vystoupat na vyhlídku u Sealsfieldova kamene. V neděli po přesunu do Znojma všichni absolvovali prohlídku tohoto královské město turistickým vláčkem. Celkem ujeli 100 km a zpět se pak vrátili odpoledne vlakem.Zájezd do lázní Bük

Datum konání: 15. 3. 2015

V neděli 15. března 2015 zorganizovali členové Cykloklubu jednodenní zájezd do maďarských termálních lázní Bük.

 Prvomájový průvod 2015

Datum konání: 1. 5. 2015

V pátek 1. května 2015 se vrátil Jakubov o třicet let zpět. Cykloklub zde totiž pořádal 2. ročník recesistického prvomájového průvodu. I když počasí nebylo příliš ideální, do průvodu vyrazilo asi sto nadšenců a stejný počet stál na chodnících. Na rozdíl od původních průvodů zde byli všichni dobrovolně. Za zvuků budovatelských písní šli v čele pionýři, svazáci, zaměstnanci restaurací a jídelen, příslušníci lidových milicí, zemědělci, cyklisté, maminky s kočárky i další občané v dobovém oblečení. Nedílnou součástí byly i alegorické vozy.

   


Velikonoční pomlázka

Datum konání: 6. 4. 2015

Členové Cykloklubu vyrazili letos na velikonoční pomlázku s novým vozidlem. Cyklopostel tak vyměnili za trakař. S novým vozidlem se dostali po úzkém schodišti i do prvního patra bytovky.

   

 

 Darovací šek

Datum konání: 7. 3. 2015

Členové Cykloklubu předali v sobotu 7. března 2015 předali místním hasičkám darovací šek na 6.000,- Kč za pomoc při organizaci Pyžamového bálu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2. pyžamový bál 2015

Datum konání: 17. 1. 2015

V sobotu 17. ledna 2015 uspořádali členové cykloklubu Jakubov v pořadí již druhý Pyžamový bál. Pobavit se přišlo asi 140 návštěvníků. Velká většina z nich přišla v pyžamech vlastních ale i zděděných po babičkách a dědečcích. Stejně jako v loňském byla velkou atrakcí postel na kolečkách, na které se postupně vydováděli skoro všichni návštěvníci. Zpestřením večera byla také tombola s překvapením. Všichni účastníci se dobře bavili do brzkých ranních hodin.

 

 

Předseda 2014          Předseda 2015

 


Zelený betlém

Datum konání: 30. 12. 2014

U betlému se to zelenalo. Členové cykloklubu se rozhodli vydat svůj vlastní kalendář. A protože jim chyběla fotka na prosinec, neváhali a vyrazili si ji pořídit k jakubovskému betlému na návsi.

 Výroční schůze Cykloklubu

Datum konání: 29. 12. 2014

V pondělí 29.12.2014 se uskutečnila 2. výroční schůze Cykloklubu. 32 přítomných členů zde zhodnotilo činnost klubu v uplynulém roce.
V roce 2014 sice uspořádali méně akcí než v předcházejícím roce, o to však byly významnější. Uskutečnili dvě vícedenní akce, obě na Pálavu. Za zmínku stojí druhá z nich, kdy netrénovaní cyklisté ujeli za jeden den úctyhodných 100 km. Nově vyrazili také na vodáckou třídenní výpravu na Sázavu nebo na společnou velikonoční pomlázku s postelí. Největší úspěch však měly jiné dvě akce, do kterých se zapojila i široká veřejnost. V únoru to byl Pyžamový bál a v květnu recesistický Prvomájový průvod.
Po skončení oficiální části setrvali všichni při dobrém občerstvení a hudbě do pozdních hodin.Vyjížďka Strachotín 2

Datum konání: 15. 8. 2014 - 17. 8. 2014

Přesně podle hesla: Pachatel se vrací na místo činu, vyrazili členové Cykloklubu opět na Pálavu. Tentokrát však celou cestu dlouhou 92 km zdolali na kole. Jednoho z nich to dokonce „bavilo“ na tolik, že ujel dokonce 106 km. Někteří dorazili později auty. Druhý den si vyjeli na poznávací vyjížďku po okolí Dolních Věstonic. Poslední třetí den se přesunuli do Valtic, kde obdivovali zámek i zámecký sklep s víny. Večer se již vrátili domů vlakem.

 


Sázava

Datum konání: 8. 8. 2014 - 10. 8. 2014

Několik odvážných členů Cykloklubu vyrazilo začátkem srpna na třídenní vodáckou výpravu na Sázavu.