Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Novější 1 3 7 13 19

Školka hrou v době epidemie

Datum konání: 30. 3. 2020

Zajímavé nápady pro hry a vzdělávání nejen předškoláků.

www.babyonline.cz/skolka-hrou

 Roušky všem

Datum konání: 26. 3. 2020

Zaměstnanci mateřské školy se připojili k šití roušek. Podílí se na šití roušek pro Jakubov, dále roušky věnovali Domu svatého Antonína v Moravských Budějovicích, LDN v Moravských Budějovicích, městu Moravské Budějovice. Ušili přes 1000 roušek. Děkujeme všem, kteří pomáhají se šitím roušek nebo věnovali materiál na jejich výrobu (plátna, povlečení, prostěradla, gumy, tkalouny). Roušky jsou stále potřeba v nemocnicích, charitách, domovech důchodců - stále můžete roušky šít a předávat je potřebným popř. nosit na obecní úřad a předáme je společně.Vypni telku a pojď si hrát na školku.

Datum konání: 25. 3. 2020

 

https://www.jakubov.cz/co-delame-v-ms

 Rozloučení se zimou, příprava na jaro

Datum konání: 3. 3. 2020

28.2.2020
úklid dětského hřiště
     

 Dětský karneval

Datum konání: 1. 3. 2020

V neděli 1.března se v jakubovském kulturním domě sešlo přes 200 lidí na dětském karnevale. Děti tancovaly a soutěžily, rodiče si zpříjemnili nedělní odpoledne u šálku kávy a sladkého domácího zákusku. Děkujeme všem sponzorům za příspěvek na odměny pro děti. Výtěžek z karnevalu bude použit na sportovní vybavení do kulturního domu.

     
     
     
     

 Hudební únor

Datum konání: 27. 2. 2020

 V únoru se děti seznamovaly s hudbou a hudebními nástroji. Při rozcvičkách jsme si hráli na ovečky při hře na flétnu. Dramaticky jsme ztvárnili skladbu Vltava za pomocí igelitových fólií. Paní Roupcová s bratrem seznámili děti s hrou na tahací harmoniku. Ve čtvrtek 13. února jsme si zazpívali ve třídě Sluníček s kytarou nejen táborové písně. Další týdny následovalo masopustní a karnevalové veselí.

Seznámení s tahací harmonikou
hry v kostýmech
kapela
     
     
     

 Ukázka vybavení hokejistů, veverky ve školce

Datum konání: 28. 1. 2020

DSCN3256.JPG
     

 Bílá zima

Datum konání: 24. 1. 2020

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky. V pondělí starší děti bobovaly a sáňkovaly na stráňkách u hřiště. Na hřišti postavily první letošní sněhuláky, sněhové hradby, vyzkoušely andělíčky ve sněhu nebo eskymáckou honičku.  Bohužel odpoledne sníh na stráňkách roztál. Díky umělému zasněžování  ve školce na zahradě (zaměstnanci a děti naváželi sníh z celé zahrady na kopec) jsme si bobování a sáňkování užívali celý týden a pokud bude mrznout možná ještě déle.

 Vánoční tvoření

Datum konání: 19. 12. 2019

V neděli 8. prosince děti ze školky zacvičily, zatancovaly a zazpívaly na vánoční besídce v KD. V následujícím týdnu se ve školce peklo - maminky nám přichystaly těsta, děti vykrajovaly cukroví, tvořily rohlíčky, nepečené kuličky. Cukroví také slepovaly a zdobily. Nechybělo vánoční tvoření - děti si zdobily dřevěné andílky, vystřihovaly stromečky, kapry, andílky z ubrousků, tvořily vánoční přání, z pytloviny si vyrobily pytlíček s větvičkami a ozdobami. Také jsme se seznamovali s vánočními zvyky a tradicemi. Ve středu nás navštívil Ježíšek, děti pod stromečkem našly spoustu nových hraček a sportovních pomůcek. Nezapomněli jsme na nemocné kamarády a ve čtvrtek jsme je s koledou na rtech navštívili a potěšili je dárečkem ze školky. Ve čtvrtek odpoledne za námi do školky přišli rodiče, prarodiče a sourozenci dětí - děti ze školky na úvod zazpívaly koledy, poté jsme se rozešli do tříd, kde jsme společně tvořili obrázky s andílky a vánoční ozdoby. Děti si pohrály s novými hračkami, rodiče  si popovídali u kávy a cukroví. Vánoční tvoření bylo podpořeno z projektu MAP II v území ORP Moravské Budějovice.

DSCN3224.JPG IMG_8933.JPG

 Vánoční besídka v Jakubově

Datum konání: 8. 12. 2019

V neděli 8. prosince se konala v kulturním domě v Jakubově Vánoční besídka. Nejdříve vystoupily děti z mateřské školy s pohybovými skladbami. Chlapci si zacvičili při písni Večerníček, děvčátka se proměnila na malé princezny a tancovala s šátky. Nejmladší děti ze třídy Sluníček se staly kuchaři v písni Buchet je spousta. Po společných písních dětí z MŠ a ZŠ vystoupily mladí hasiči a členové turistického kroužku se skladbou Vltava, kterou pojali netradičním způsobem za pomoci průhledných fólií. Žáci základní školy zaujali diváky sportovně pojatou písní Zima, zimními tanečky, básněmi a písněmi. Pro děti bylo připraveno malé peklíčko, kde si čerti vařili brambory, všichni si mohli prohlédnout  čertíky a andílky dětí z MŠ.

Večerníčci Princezny Kuchaři
ZŠ a MŠ Vltava Vltava
Zima Zima
     
     

 Novější 1 3 7 13 19