Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Novější 1 3 7 14 20

Leden ve školce

Datum konání: 4. 1. 2021

   
     
     
     

 Vánoce

Datum konání: 16. 12. 2020

Přejeme všem klidné Vánoce plné pohody a radosti s nejbližšími, mnoho štěstí a zdraví v novém roce. Zaměstnanci MŠ.

     
     
     
     

 Advent

Datum konání: 30. 11. 2020 - 15. 12. 2020

     
     
     IMG_9164.JPG
     

 První sníh

Datum konání: 12. 11. 2020

Sv.Martin přivezl letos do školky sníh, sice jen papírový, ale užili jsem si spoustu legrace. Martínek přivezl sníh pro všechny na své narozeniny.

Martin na bílém koni sněží rozdávání zlaťáků
na zahradě školky
na hřišti
     
     
     
     
     
     

 Posvícení

Datum konání: 28. 9. 2020 - 2. 10. 2020

Na konci září jsme s dětmi sklidili úrodu ze školkového záhonu. Mrkev děti snědly u svačinek, brambory jsme uvařili a udělali si v posvícenském týdnu ve školce bramborovou hostinu - brambory na loupačku se solí (to je mňamka - komentovaly děti). Dýně jsme použili na výzdobu oken, dozrávají hrušky - míváme hruškové svačinky. Z vycházky si děti donesly přírodniny - jeřabiny, šípky, listí, květiny, kukuřici, kterými jsme nazdobili truhlíky na oknech. Ve školce děti dokončovaly výrobky z hlíny, děvčátka pekla cukroví z plastelíny, udělali jsme si podzimní výstavu ovoce a zeleniny. Ve čtvrtek jsme měli projektový den s hudbou - Pan Tau na koncertě: děti se seznamovaly s hudebními nástroji ve školce, sami si vyrobily hudební nástroj z kinder vajíčka. Pan Drahotský s kolegyní  nám představil spoustu hudebních nástrojů(i historických), o kterých se povídalo, ale hlavně se na ně hrálo - doprovázely pohádkové písničky. Děti se zapojovaly do programu - hádaly pohádky, písničky a hudební nástroje, také si zazpívaly a zatancovaly. Na zahradě školky jsme si zazpívali lidové písničky a zahráli si  hry s padákem. V pátek si děti užily posvícení na kolotočích a houpačkách.

   
     
     
     
     

 Projektový den Vesmír

Datum konání: 24. 9. 2020

Děti se během celého dne seznamovaly s vesmírem. Ve školce si vyrobily papírovou raketu na brčku, která při fouknutí létala, skládaly vesmírné puzzle s kosmonauty a planetami, seznámily se se základními pojmy o vesmíru pomocí kosmických kostek s obrázky. V kulturním domě jsme v zážitkovém stanu (planetáriu) shlédli krátké filmy o vesmíru, které byly naučné, ale přiměřené věku. Nechyběly hádanky, poznávání tvarů vesmírných těles, hledání nesmyslů,..Také jsme si s dětmi zahráli pohybové hry, které simulují pohyby vesmírných těles. Na závěr si mladší děti vybarvily raketu a děti starší si vyzkoušely vesmírný test. Ve školce děti sestrojovaly rakety z různých stavebnic, prohlížely si knihy s tématem vesmíru.

                                                         

 

 Výlet do ZOO Jihlava

Datum konání: 14. 9. 2020

u jezírka na lodi v Africe
svačinka dětské hřiště
u včeliček u včeliček u morčat
na majáku

 Den stromů v ZŠ

Datum konání: 11. 9. 2020

skládání domina se zvířátky hledáí určených listů otiskování listů
překážková dráha poznávání ptáků otiskování listů
řezání pilkou skládanky se zvířátky

 Zámek v Třebíči

Datum konání: 9. 9. 2020

Ve středu 9.9. jsme se vypravili do Třebíče na projektový den "Jak se dříve žilo". Na zámku nás uvítala bílá paní. Děti se formou her seznámily s prostory a životem na zámku, tancovaly, skládaly skládanky, malovaly bílou paní, poznaly staré oblečení, hračky,.. zámeckých obyvatel. Na nádvoří jsme si prohlédli kašnu, baziliku, proběhli se po parku. V expozici Cesty časem děti poznaly, jaké pomůcky potřebovali ke svému řemeslu pekaři, mlynáři, řezníci, švadleny, krejčí a některé činnosti si vyzkoušely.

 
     


Indiáni ve školce

Datum konání: 1. 9. 2020 - 4. 9. 2020

První týden jsme si ve školce,ve třídě Ferdy Mravence, hráli na indiány. Děti se seznámily s životem indiánů, zdobily si trička a čelenky, poznávaly zvířátka, chovaly se jak indiáni - indián je čestný, tichý, pomáhá ostatním, mrštný, pracovitý,..Díky motivaci indiány se děti rychleji zžily s prostředím a pravidly mateřské školky. Lovily zvířata, zpívaly a tancovaly indiánské písně, poznaly děšťovou hůl, totem, teepee, jezdily na koni,..Vyvrcholením týdne bylo v pátek  indiánské odpoledne (komunitně osvětové setkání), kterého se zúčastnily děti ze školky, rodiče, prarodiče, sourozenci dětí, zaměstnaci a přátelé školky. Děti si hrály na indiány - hledaly zlato, házely oštěpem, chytaly ryby, střílely ze vzduchovky, vyráběly píšťalky, malovaly na kameny,,,hrály si a užívaly si odpoledne s kamarády. Dospěláci zakončili indiánské odpoledne povídáním u kávy, nechybělo zhodnocení pořádaných aktivit ve školce a v obci a zájem o plánování dalších.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz(1).jpg    


Novější 1 3 7 14 20