Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Novější 1 3 6 12 17

Podimní odpoledne s pejsken a kočičkou

Datum konání: 8. 11. 2019

V pátek 8.listopadu se v kulturním domě v Jakubově sešli rodiče, prarodiče, sourozenci dětí z MŠ a veřejnost. Na nástěnkách byly ke shlédnutí výtvarné práce dětí ze školky, fotografie méně známého ovoce, materiály o zdravém životním stylu. Rodiče a prarodiče zavzpomínali na svá školní léta u nástěnek z výstavy k výročí ZŠ. Děti ze školky předvedly pohybové skladby a zazpívaly podzimní písně. Potom se všichni rozešli po kulturním domě, děti sbíraly brambory do košíků, převážely je na kotouči, na lavičce přenášely ořech na lžíci, malovaly jablíčka na stromy nebo skládaly ovoce a ovocné puzzle. Každý si mohl vyrobit zápich s jablíčkem nebo hruškou, ochutnávali jsme a poznávali ovoce a zeleninu.

 


Jak pejsek s kočičkou radili panu Čapkovi

Datum konání: 21. 10. 2019 - 25. 10. 2019

V posledním říjnovém týdnu jsme si s motivací příběhu z knihy Povídání o pejskovi a kočičce povídali o životě pejsků a kočiček - děti si do školky nosily plyšové zvířecí kamarády, knihy o pejscích a kočičkách, dozvěděly se, co mají tyto zvířátka rády a co se jim nelíbí. Děti malovaly pejsky a kočičky barvami, pastelkami, křídami, plnily úkoly, vyráběly zvířátka z hlíny, pozorovaly pejsky a kočičky při vycházkách. V pátek nás navštívila ve školce paní Eva Pyroutková z organizace Sirius Třebíč se svými pejsky. Celé dopoledne se děti prakticky seznamovaly s životem pejsků, pomáhaly je česat, vodit na vodítku, zasportovaly si s nimi, vyzkoušely si čichové úkoly jako pejsci. Nechyběly psí skládanky, zpívání o pejscích, mazlení s pejsky. Všem se nám psí dopoledne velmi líbilo, děti se učily spolupracovat, být ohleduplné nejen ke kamarádům, ale také k pejskům, procvičily svoji mrštnost a trpělivost.

tvoření z hlíny povídání o namalovyných pejscích psí úkoly
psí návštěva poznávání potravin čichem
čichový kobereček
DSCN2675.JPG  
     

 Zahrada u řeky

Datum konání: 9. 10. 2019

Ve středu 9.října jsme se s dětmi  zúčastnili projektového dne v Třebíči. Program Lískulka poznává stromy a keře byl zaměřen na poznávání stromů, jejich větviček, listů a plodů. Poté děti nasbíraly bylinky ze zahrady a společně jsme uvařili čaj v kotlíku. Také si děti tvořily a lepily skřítka Lískulku z listů. Nejvíce děti zaujalo zkoumání zákoutí zahrady - domečky pod stromy, běhání po zahradě, hudební nástroj ze dřeva u kterého si zazpívaly, ...

DSCN2480.JPG DSCN2492.JPG DSCN2494.JPG
DSCN2506.JPG DSCN2509.JPG DSCN2510.JPG
DSCN2518.JPG DSCN2520.JPG DSCN2524.JPG
DSCN2528.JPG DSCN2531.JPG DSCN2536.JPG
DSCN2540.JPG DSCN2544.JPG DSCN2546.JPG

 Návštěva ZŠ Jakubov

Datum konání: 30. 9. 2019

V pondělí 30.září jsme navštívili základní školu. Děti si prohlédly podzimní výstavu výrobků a výpěstků. Starší děti navštívily také školáky - společně si s nimi  pohrály, popovídaly, prohlédly školu. Na zahradě děti vyzkoušely obratnost na kmenech stromů, pohrály si ve vrbovém domečku, pohoupaly se na houpačce, skákaly do písku,...Přírodní zahradu u školy můžete kdykoli navštívit a užít si pěkné odpoledne.

DSCN2402.JPG
 


Posvícení 2019

Datum konání: 23. 9. 2019 - 29. 9. 2019

Začal podzim, ve školce na zahradě jsme sklidili brambory, uvařili jsme je, starší děti je oloupaly a pak jsme si udělali bramborovou hostinu. Děti nosily do školky ovoce a zeleninu, kterou jsme ochutnávali, poznávali, malovali. Tvořili jsme z hlíny, vystřihovali pejsky a kočičky, zdobili květináče a plnili je přírodninami,..Zahráli jsme si pohádku o veliké řepě, nechybělo zpívání písně To je zlaté posvícení. Předškoláci navštívili základní školu.

řízkování muškátů loupání brambor loupání brambor
loupání brambor návštěva ZŠ návštěva ZŠ
návštěva ZŠ
podzimní výstava v ZŠ podzimní výstava v ZŠ
     
     

 V lese

Datum konání: 16. 9. 2019

V pondělí 16.září bylo krásné slunečné počasí, tak jsme se vypravili na vycházku do lesa. Po cestě děti pozorovaly stromy, keře, rostliny, házely šiškami, zaběhaly si. U lesa odvážlivci vylezli na posed a pozorovali okolní přírodu, děti si také pohrály s klacíky, šiškami, stavěly domečky,...

     

 Pejsek a kočička

Datum konání: 13. 9. 2019

 Po prázdninách ve školce

Datum konání: 2. 9. 2019

V letošním školním roce ve školce fungují 2 oddělení s celodenním provozem. Ve třídě Pejska a kočičky jsou předškoláci a děti starší. Ve třídě Sluníček jsou děti mladší. V září se děti seznamují s pravidly školky, učí se základům sebeobsluhy, poznávají nové prostředí, kamarády. Učí se respektovat druhé, pomáhat si, domluvit se při společných hrách. Jsme rády, že rodiče dětem dopřávají dostatek času k adaptaci. Naším společným cílem je, aby děti byly ve školce spokojené.

nové molitanové kostky malování v krupici
DSCN2279.JPG DSCN2280.JPG

 

     
     
     

 Pasování na školáky

Datum konání: 26. 6. 2019

Ve středu jsme měli ve školce rozloučení s předškoláky a školním rokem. Sešli se rodiče a příbuzní dětí. Děti nejdříve zacvičily oblíbenou skladbu s hokejkami a zazpívaly písničky. Poté se mladší děti staly diváky, předškoláci nám zarecitovali básničku, představili sebe a svou aktovku a seznámili nás se svými projekty. Protože vše bravurně zvládli, byli pasováni na školáky. Domů si odnášeli knihu ze školky na vzpomínku a školkové vysvědčení plné fotografií.

Přejeme všem hodně přátel a radosti při dalším vzdělávání.

cvičení s hokejkami zpívání recitace
představení aktovky
představení projektů DSCN2023.JPG
pasování na školáky
školáci 2019
     

 Návštěva maminky

Datum konání: 24. 6. 2019

V pondělí nás ve školce navštívila maminka Martínka a Kubíka, aby děti seznámila se svým zaměstnáním. Děti se dozvěděly zajímavosti o kamiónové přepravě. Povídalo se o kamiónech, cestování, poznávali jsme cizokrajné ovoce a zeleninu. Děti dostaly pexeso s dopravními prostředky, během týdne jsme ochutnávali i méně známé ovoce, paní kuchařky nám připravily lilek a batáty.                                                                             Děkujeme.

DSCN1896.JPG DSCN1897.JPG DSCN1898.JPG
DSCN1902.JPG    


Novější 1 3 6 12 17