Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ


 

 

Štítky:


Novější 1 3 6 12 17

Psí spřežení husky

Datum konání: 12. 4. 2024

Dnes jsme měli netradiční návštěvu. Na školní zahradě jsme měli celé psí spřežení husky. Pan Tomáš nám představil pejsky, ukázal nám, jak běhají ve psím spřežení a dokonce jsme si to mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Nakonec jsme si pejsky mohli pohladit a pomazlit.Velikonoční stezka pro kamarády ze školky

Datum konání: 5. 4. 2024

Jelikož nám počasí nepřálo, uspořádali jsme velikonoční stezku pro děti ze školky až po Velikonocích. Děti ze školy připravily úkoly na stanovištích a malé kamarády touto stezkou provedly. Po splnění všech úkolů je čekal poklad, který si museli najít. Bylo to příjemně strávené dopoledne.Jarní brigáda na školní zahradě

Datum konání: 4. 4. 2024

Na školní zahradě bylo potřeba po zimě udělat spoustu práce. Poprosili jsme rodiče a společnými silami jsme toho zvládli tolik!

Děkujeme všem za pomoc, moc si tho vážíme!CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ - KOUZELNÁ PLANETA

Datum konání: 27. 3. 2024

Den před velikonočními prázdninami jsme vyrazili do moravskobudějovického kina, kde nás čekalo cestovatelské promítání Kouzelná planeta od manželů Motani, kteří cestují po celém světě. Tentokrát nás zavedli do Afriky.Beseda ke knize Koumen a Meďan na zatopené planetě

Datum konání: 26. 3. 2024

V úterý k nám zavítal autor knih pro děti Koumen a Meďan pan Beneš. Ukazoval nám celý proces, jak vznikají knihy. Poutavě vyprávěl také o tom, jak psal svoji druhou knihu Meďan a Koumen na zatopené planetě.Netradiční nástroje

Datum konání: 22. 3. 2024

Dnes nás pohladila na duši muzikoterapie pana Hladíka. Přivezl k nám do školy spoustu netradičních nástrojů. Vyprávěním příběhu o víle je představil, zahrál nám na ně příjemné melodie a hlavně si je všechny mohly vyzkoušet děti. Byl to skvělý zážitek!Návštěva knihovny a muzea v Moravských Budějovicích

Datum konání: 15. 3. 2024

V březnu, měsíci knihy, jsme navštívili knihovnu v Moravských Budějovicích. Mladší žáci měli připravený edukční program Povídání o pejskovi a kočičce, starší žáky pohltilo pátrání po Jeronýmovi.

Zavítali jsme i do místního muzea, kde mladší žáci  "pátráli po ukradené sošce" - museli luštit rébusy, řešit hádanky, plnit úkoly, které je vždy posunuly o krok dále k vyřešení záhady. Nakonec objevili mapku, podle které hledali ukrytou sošku. Měli štěstí a sošku vypátrali a zachránili! Starší žáci si prohlíželi zámecké prostory, zaměřili se na dávnou hudbu, práci archeologa, řešili rébusy a plnili úkoly.

 Divadelní představení hned dvakrát

Datum konání: 31. 1. 2024 - 21. 2. 2024

Jakubovské děti si vyšly za "kulturou" hned dvakrát.

Poslední den 1. pololetí jsme se vydali autobusem do divadla Pasáž v Třebíči, kde na nás čekalo divadelní představení Honza málem králem!

21. února přijelo divadlo k nám do kulturního domu v Jakubově s představením Devatero pohádek.Vánoce jsou tady!

Datum konání: 22. 12. 2023

Přípravy na Vánoce vrcholí, i my ve škole nezahálíme.

Poslední den před prázdninami byl ve znamení Vánoc. Sešli jsme se u vánočního stromečku, kde jsme si společně zazpívali a zahráli koledy. Navodili jsme tak příjemnou a kouzelnou atmosféru. Čekala nás totiž nadílka, na kterou se všichni moc těšili. Letos byla opravdu štědrá!

Po rozbalení dárečků jsme se rozutekli do tříd, kde si každá třída udělala ještě vlastní besídku, posezení u cukroví a punče.

Následně si každý mohl vybrat to svoje - tvořila se přáníčka, vyráběly svíčky ubrouskovou technikou, drátkování, pískovaní, hrály se společesnké hry. Děti si mohly vyzkoušet staré vánoční tradice, rozkrajovalo se jablíčko, 7 hrnečků, pouštění lodiček a další.

Předvánoční čas jsme si velmi užili!

 

Přejeme Vám radostné Vánoce a do nového roku především zdraví, štěstí a pohodu.

 Betlémy

Datum konání: 18. 12. 2023 - 22. 12. 2023

Stavění betlémů patří k Vánocům  už mnoho staletí. V naší škole jsme jich letos postavili asi dvacet a další, vlastnoručně vytvořené, přinesly děti. Umístili jsme je, ke se dalo - po chodbě, ve vestibulu, v policích knihovny, po parapetech oken. A když byla výstava připravená, pozvali jsme děti z mateřské školy. V doprovodu starších kamarádů si malí návštěvníci nejdříve důkladně prohlédli, kdo všechno spěchá do betlémské stáje, a potom si ve třídách vyzkoušeli připravené aktivity. Návštěva to byla milá pro obě strany a budeme se těšit na podobné setkání zase někdy příště.

IMG_20231214_120636.jpg IMG_20231214_121044.jpg IMG_6492.JPG
IMG_6491.JPG IMG_6465.JPG IMG_6466.JPG
IMG_6479.JPG IMG_6482.JPG IMG_6483.JPG
IMG_6480.JPG IMG_6470.JPG IMG_6477.JPG


Novější 1 3 6 12 17