animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace
Napište nám Odběr novinek Youtube

Fulltextové vyhledávání

Mateřská škola

   Mateřská škola má výhodnou polohu v centru obce. Budova má dvě podlaží, která jsou dimenzována stejně: jídelna, herna, tělocvična (ložnice), WC a umývárna dětí, šatna a WC zaměstnanců, ředitelna a přípravna jídel. V přízemí je umístěna třída starších dětí. V 1. patře byla v letošním roce zrekonstruována třída pro nejmladší děti, WC a umývárna, kuchyňka, WC zaměstnanců, šatna. V tomto patře se nachází také místní knihovna. MŠ spojovací chodbou navazuje na budovu školní jídelny. Přilehlá kotelna vytápí obě budovy. Celý komplex je zasazen do velké zahrady, která je využívána při pobytu venku, je zde pískoviště, zahradní domek, houpačky, kolotoč, průlezky, skluzavka, trampolína, herní plocha na košíkovou, asfaltová cesta na jízdu na tříkolkách, kolech, odstrkovadlech. Na zahradě jsou také prvky přírodní zahrady - vysoký záhon, trvalkový záhon, vrbové iglů, kopec na sáňkování, broukoviště, hmyzí domeček a kompost. Celá budova prošla v letech 2011-12 celkovou rekonstrukcí. MŠ je vybavena kvalitními pomůckami, které se stále doplňují dle finančních možností.

   Se staršími dětmi budeme v letošním školním roce pracovat podle třídního vzdělávacího programu  „Kamarádi z mechu a kapradí". Je zaměřen na poznávání přírody, polytechnické činnosti, vztahy mezi dětmi. K motivaci k činnostem budeme využívat knihu Václava Čtvrtka Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky.

   Mladší děti budou navštěvovat třídu Sluníček.

  Pokračujeme v projektu Zdravá záda, který má za cíl rozvíjet pohybové dovednosti dětí a předcházet vadnému držení těla. Děti cvičí na gymnastických míčích a vzduchových polštářích. Také pokračujeme v projektu Čteme dětem, který je zaměřen na podporu čtení. Navštěvují nás spisovatelé dětských knih, do projektu se zapojují rodiče a prarodiče dětí, navštěvujeme jakubovskou knihovnu, zřídilii jsme knihovničku nejen pro děti na zahradě školky. Dále děti mohou navštěvovat kroužky „Hravé mluvení“, „Dramaťáček“. Také k nám jezdí paní Mgr.Petra Řepová, Ph.D., která vede logopedický kroužek.

 

    Kontakt MŠ

    Aktuality MŠ

    Co děláme v MŠ

    Informace rodičům MŠ

    Dokumenty MŠ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

Mateřská škola 2013

 

Mateřská škola 2002

 

Mateřská škola 1981

 

Mateřská škola 1960