Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola má výhodnou polohu v centru obce. Budova má dvě podlaží, která jsou dimenzována stejně: jídelna, herna, tělocvična (ložnice), WC a umývárna dětí, šatna a WC zaměstnanců, ředitelna a přípravna jídel. V přízemí je umístěna třída starších dětí. V 1. patře byla v roce 2017 zrekonstruována třída pro nejmladší děti, WC a umývárna, kuchyňka, WC zaměstnanců, šatna. V tomto patře se nachází také místní knihovna. MŠ spojovací chodbou navazuje na budovu školní jídelny. Přilehlá kotelna vytápí obě budovy. Celý komplex je zasazen do velké zahrady, která je využívána při pobytu venku, je zde pískoviště, zahradní domek, houpačky, kolotoč, průlezky, skluzavka, staveniště s výtahem, trampolína, herní plocha na košíkovou, asfaltová cesta na jízdu na tříkolkách, kolech, odstrkovadlech. Na zahradě jsou také prvky přírodní zahrady - vysoký záhon, trvalkový záhon, vrbové iglů, lískový domeček, kopec na sáňkování, broukoviště, hmyzí domeček a kompost. Celá budova prošla v letech 2011-12 celkovou rekonstrukcí. MŠ je vybavena kvalitními pomůckami, které se stále průběžně doplňují dle finančních možností.

Díky 80% dotaci z Programu rozvoje venkova EU ve výši 392.000,- Kč byl koncem dubna 2023 na zahradě mateřské školy instalován nový dřevěný altán s dětským posezením, prolézačka ve tvaru lodě, dvě naučné interaktivní tabule a makety lesní zvěře.

Se staršími dětmi budeme v letošním školním roce pracovat podle třídního vzdělávacího programu  „ROK S KRTKEM". Zaměříme se na rozvíjení samostatnosti, kamarádských vztahů, poznávání přírody, polytechnické činnosti.  K motivaci k činnostem budeme využívat knihy Zdeňka Milera.

Mladší děti navštěvují třídu Sluníček.

Projekty

  • Šablony (operační program Jan Amos Komenský) - inovativní vzdělávání dětí, vzdělávání pedagogických pracovníků, komunitní odpoledne a besedy s rodiči,..
  • Logopedie Mgr.Petra Řepová, Ph.D..
  • Zdravá záda, rozvíjíme pohybové dovednosti dětí a předcházíme vadnému držení těla. Děti cvičí na gymnastických míčích a vzduchových polštářích. 
  • Čteme dětem, podporujeme čtení. Do projektu se zapojují rodiče a prarodiče dětí, navštěvujeme jakubovskou knihovnu, knihy mohou děti využívat i na zahradě školky. Jsme zapojeni v programu "Celé Česko čte dětem".

Mateřská škola v roce 2013

Mateřská škola 2013

Mateřská škola v roce 2002

Mateřská škola 2002

Mateřská škola v roce 1981

Mateřská škola 1981

Mateřská škola v roce 1960

Mateřská škola 1960