Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola

Mateřská škola

 Kontakt MŠ

 Aktuality MŠ + fotografie

 Co děláme v MŠ 2021/22

 Informace rodičům MŠ

 Dokumenty MŠ

   Mateřská škola má výhodnou polohu v centru obce. Budova má dvě podlaží, která jsou dimenzována stejně: jídelna, herna, tělocvična (ložnice), WC a umývárna dětí, šatna a WC zaměstnanců, ředitelna a přípravna jídel. V přízemí je umístěna třída starších dětí. V 1. patře byla v roce 2017 zrekonstruována třída pro nejmladší děti, WC a umývárna, kuchyňka, WC zaměstnanců, šatna. V tomto patře se nachází také místní knihovna. MŠ spojovací chodbou navazuje na budovu školní jídelny. Přilehlá kotelna vytápí obě budovy. Celý komplex je zasazen do velké zahrady, která je využívána při pobytu venku, je zde pískoviště, zahradní domek, houpačky, kolotoč, průlezky, skluzavka, trampolína, herní plocha na košíkovou, asfaltová cesta na jízdu na tříkolkách, kolech, odstrkovadlech. Na zahradě jsou také prvky přírodní zahrady - vysoký záhon, trvalkový záhon, vrbové iglů, kopec na sáňkování, broukoviště, hmyzí domeček a kompost. Celá budova prošla v letech 2011-12 celkovou rekonstrukcí. MŠ je vybavena kvalitními pomůckami, které se stále doplňují dle finančních možností.

   Se staršími dětmi budeme v letošním školním roce pracovat podle třídního vzdělávacího programu  „ROK S VČELÍMI MEDVÍDKY". Zaměříme se na rozvíjení samostatnosti, kamarádských vztahů, poznávání přírody, polytechnické činnosti.  K motivaci k činnostem budeme využívat knihy Jiřího Kahouna.

   Mladší děti navštěvují třídu Sluníček.

  Projekty:

  • Šablony III - projektové dny v MŠ i mimo MŠ, setkávání s rodiči, asistent , speciální pedagog - logopedie (Mgr.Petra Řepová, Ph.D.).
  • Zdravá záda, rozvíjíme pohybové dovednosti dětí a předcházíme vadnému držení těla. Děti cvičí na gymnastických míčích a vzduchových polštářích. 
  • Čteme dětem, podporujeme čtení. Do projektu se zapojují rodiče a prarodiče dětí, navštěvujeme jakubovskou knihovnu, zřídili jsme knihovničku pro děti na zahradě školky. Jsme zapojeni v programu "Celé Česko čte dětem".
  • Děti na startu, podporujeme všestrannou pohybovou přípravu dětí.

Mateřská škola 2013

 

Mateřská škola 2002

 

Mateřská škola 1981

 

Mateřská škola 1960