Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola

Mateřská škola

 Kontakt MŠ

 Aktuality MŠ + fotografie

 Co děláme v MŠ - úkoly pro předškoláky, březen měsíc knihy, Velikonoce, sportování, hry, Kočička a pejsek jezdí na kole....

 Informace rodičům MŠ

 Dokumenty MŠ

   Mateřská škola má výhodnou polohu v centru obce. Budova má dvě podlaží, která jsou dimenzována stejně: jídelna, herna, tělocvična (ložnice), WC a umývárna dětí, šatna a WC zaměstnanců, ředitelna a přípravna jídel. V přízemí je umístěna třída starších dětí. V 1. patře byla v roce 2017 zrekonstruována třída pro nejmladší děti, WC a umývárna, kuchyňka, WC zaměstnanců, šatna. V tomto patře se nachází také místní knihovna. MŠ spojovací chodbou navazuje na budovu školní jídelny. Přilehlá kotelna vytápí obě budovy. Celý komplex je zasazen do velké zahrady, která je využívána při pobytu venku, je zde pískoviště, zahradní domek, houpačky, kolotoč, průlezky, skluzavka, trampolína, herní plocha na košíkovou, asfaltová cesta na jízdu na tříkolkách, kolech, odstrkovadlech. Na zahradě jsou také prvky přírodní zahrady - vysoký záhon, trvalkový záhon, vrbové iglů, kopec na sáňkování, broukoviště, hmyzí domeček a kompost. Celá budova prošla v letech 2011-12 celkovou rekonstrukcí. MŠ je vybavena kvalitními pomůckami, které se stále doplňují dle finančních možností.

   Se staršími dětmi budeme v letošním školním roce pracovat podle třídního vzdělávacího programu  „Rok s Pejskem a kočičkou". Zaměříme se na rozvíjení kamarádských vztahů, poznávání přírody, polytechnické činnosti.  K motivaci k činnostem budeme využívat knihu Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka.

   Mladší děti navštěvují třídu Sluníček. Letos budeme pracovat podle třídního vzdělávacího programu: Sluníčko hledá poklad. S dětmi se vydáme po "cestě", na které zažijeme se Sluníčkem spoustu dobrodružství, budeme poznávat přírodu, roční období, vyzkoušíme si nejrůznější výtvarné techniky a sportovní aktivity.......

  Pokračujeme v projektu Zdravá záda, který má za cíl rozvíjet pohybové dovednosti dětí a předcházet vadnému držení těla. Děti cvičí na gymnastických míčích a vzduchových polštářích. Pokračujeme v projektu Čteme dětem, který je zaměřen na podporu čtení. Navštěvují nás spisovatelé dětských knih, do projektu se zapojují rodiče a prarodiče dětí, navštěvujeme jakubovskou knihovnu, zřídili jsme knihovničku nejen pro děti na zahradě školky. Věnujeme se dramatickým činnostem v rámci TVP. Děti mohou navštěvovat logopedický kroužek, který vede paní Mgr.Petra Řepová, Ph.D.

Mateřská škola 2013

 

Mateřská škola 2002

 

Mateřská škola 1981

 

Mateřská škola 1960