Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Vánoční tvoření

Datum konání: 19. 12. 2019

V neděli 8. prosince děti ze školky zacvičily, zatancovaly a zazpívaly na vánoční besídce v KD. V následujícím týdnu se ve školce peklo - maminky nám přichystaly těsta, děti vykrajovaly cukroví, tvořily rohlíčky, nepečené kuličky. Cukroví také slepovaly a zdobily. Nechybělo vánoční tvoření - děti si zdobily dřevěné andílky, vystřihovaly stromečky, kapry, andílky z ubrousků, tvořily vánoční přání, z pytloviny si vyrobily pytlíček s větvičkami a ozdobami. Také jsme se seznamovali s vánočními zvyky a tradicemi. Ve středu nás navštívil Ježíšek, děti pod stromečkem našly spoustu nových hraček a sportovních pomůcek. Nezapomněli jsme na nemocné kamarády a ve čtvrtek jsme je s koledou na rtech navštívili a potěšili je dárečkem ze školky. Ve čtvrtek odpoledne za námi do školky přišli rodiče, prarodiče a sourozenci dětí - děti ze školky na úvod zazpívaly koledy, poté jsme se rozešli do tříd, kde jsme společně tvořili obrázky s andílky a vánoční ozdoby. Děti si pohrály s novými hračkami, rodiče  si popovídali u kávy a cukroví. Vánoční tvoření bylo podpořeno z projektu MAP II v území ORP Moravské Budějovice.

DSCN3224.JPG IMG_8933.JPG

 Vánoční besídka v Jakubově

Datum konání: 8. 12. 2019

V neděli 8. prosince se konala v kulturním domě v Jakubově Vánoční besídka. Nejdříve vystoupily děti z mateřské školy s pohybovými skladbami. Chlapci si zacvičili při písni Večerníček, děvčátka se proměnila na malé princezny a tancovala s šátky. Nejmladší děti ze třídy Sluníček se staly kuchaři v písni Buchet je spousta. Po společných písních dětí z MŠ a ZŠ vystoupily mladí hasiči a členové turistického kroužku se skladbou Vltava, kterou pojali netradičním způsobem za pomoci průhledných fólií. Žáci základní školy zaujali diváky sportovně pojatou písní Zima, zimními tanečky, básněmi a písněmi. Pro děti bylo připraveno malé peklíčko, kde si čerti vařili brambory, všichni si mohli prohlédnout  čertíky a andílky dětí z MŠ.

Večerníčci Princezny Kuchaři
ZŠ a MŠ Vltava Vltava
Zima Zima
     
     

 Andělský den

Datum konání: 6. 12. 2019

souboj nebe a pekla
čertíci
přišel i Mikuláš sbírání čertovských bonbónků
     

 Mikuláš

Datum konání: 5. 12. 2019

   

 Žďár nad Sázavou

Datum konání: 4. 12. 2019

Se ZŠ jsme s předškoláky navštívili ve Žďáru nad Sázavou muzeum nové generace v areálu bývalého kláštera ze 13. století. Děti se dozvěděly co je to klášter, kdo byli mniši, jaká dodržovali pravidla, jaké měli povinnosti. Seznámili jsme se s prací architekta  a stavitele Santiniho. Prohlédli jsme si prelaturu (obydlí opata), baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše, sádky, užili jsme si romantický zimní výhled na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (UNESCO). Také jsme navštívili sklárnu v Karlově, kde se vyrábí ručně tvarované hutnické sklo. Výlet se nám velmi líbil.

muzeum malujeme hvězdy jako Santini prelatura
výletníci sádky sklárna Karlov
výroba skla malování na sklo
     
     

 

 

 


Malí zahradníci

Datum konání: 26. 11. 2019

 Příprava předškoláků v MŠ

Datum konání: 21. 11. 2019

Ve čtvrtek 21.listopadu odpoledne jsme se ve školce již podruhé sešli téměř se všemi předškoláky a jejich rodiči. Děti nejdříve rozvíjely motoriku (cvičení,driblování, skákání) a prostorové představy na gymnastických míčích. Při hře s obručemi rozvíjely početní představy a spolupráci. Dále jsme se zaměřili na rozvoj prostorových představ na vlastním těle, v prostoru a na obrázcích.  Při plnění úkolů si děti zlepšovaly soustředění, zrakové vnímání, pozornost. Při skládání papírové čepice si děti procvičily paměť, jemnou motoriku, snažily se být pečliví. Rodiče se seznámili s literaturou pro děti - Úkoly pro předškoláky (rozvoj logického myšlení, zrakového vnímání, paměti, početních představ,..), malované čtení, hledání obrázků, nalepovací sešity, bludiště, pohádky s úkoly,... Jsme rádi, že mají rodiče zájem o vzdělávání svých dětí.

 Zdravý životní styl

Datum konání: 11. 11. 2019

V pondělí 11.listopadu jsme měli ve školce projektový den "Zdravý životní styl", děti si ráno připravily vaječnou pomazánku, sami si ji namazaly na chléb, nalily si mléko a všechno zbaštily. Navštívily nás odbornice z VOŠ sociální z Jihlavy se studentkami Předškolní pedagogiky. Děti se naučily správně čistit zoubky, mýt si ruce, zdravě se stravovat. Také jsme nezapoměli na pohyb a na zahradě jsme si zasportovali. Děti za odměnu obdržely omalovánky zdravé výživy s básničkami. Celý týden se děti seznamovaly se zásadami zdravého životního stylu, rodiče se seznámili s propagačními materiály na nástěnkách.Podzimní odpoledne s pejskem a kočičkou

Datum konání: 8. 11. 2019

V pátek 8.listopadu se v kulturním domě v Jakubově sešli rodiče, prarodiče, sourozenci dětí z MŠ a veřejnost. Na nástěnkách byly ke shlédnutí výtvarné práce dětí ze školky, fotografie méně známého ovoce, materiály o zdravém životním stylu. Rodiče a prarodiče zavzpomínali na svá školní léta u nástěnek z výstavy k výročí ZŠ. Děti ze školky předvedly pohybové skladby a zazpívaly podzimní písně. Potom se všichni rozešli po kulturním domě, děti sbíraly brambory do košíků, převážely je na kotouči, na lavičce přenášely ořech na lžíci, malovaly jablíčka na stromy nebo skládaly ovoce a ovocné puzzle. Každý si mohl vyrobit zápich s jablíčkem nebo hruškou, ochutnávali jsme a poznávali ovoce a zeleninu.                                                                                                          

 


Jak pejsek s kočičkou radili panu Čapkovi

Datum konání: 21. 10. 2019 - 25. 10. 2019

V posledním říjnovém týdnu jsme si s motivací příběhu z knihy Povídání o pejskovi a kočičce povídali o životě pejsků a kočiček - děti si do školky nosily plyšové zvířecí kamarády, knihy o pejscích a kočičkách, dozvěděly se, co mají tyto zvířátka rády a co se jim nelíbí. Děti malovaly pejsky a kočičky barvami, pastelkami, křídami, plnily úkoly, vyráběly zvířátka z hlíny, pozorovaly pejsky a kočičky při vycházkách. V pátek nás navštívila ve školce paní Eva Pyroutková z organizace Sirius Třebíč se svými pejsky. Celé dopoledne se děti prakticky seznamovaly s životem pejsků, pomáhaly je česat, vodit na vodítku, zasportovaly si s nimi, vyzkoušely si čichové úkoly jako pejsci. Nechyběly psí skládanky, zpívání o pejscích, mazlení s pejsky. Všem se nám psí dopoledne velmi líbilo, děti se učily spolupracovat, být ohleduplné nejen ke kamarádům, ale také k pejskům, procvičily svoji mrštnost a trpělivost.

tvoření z hlíny povídání o namalovaných pejscích psí úkoly
psí návštěva poznávání potravin čichem
čichový kobereček
DSCN2675.JPG