Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Zahrada u řeky

Datum konání: 9. 10. 2019

Ve středu 9.října jsme se s dětmi  zúčastnili projektového dne v Třebíči. Program Lískulka poznává stromy a keře byl zaměřen na poznávání stromů, jejich větviček, listů a plodů. Poté děti nasbíraly bylinky ze zahrady a společně jsme uvařili čaj v kotlíku. Také si děti tvořily a lepily skřítka Lískulku z listů. Nejvíce děti zaujalo zkoumání zákoutí zahrady - domečky pod stromy, běhání po zahradě, hudební nástroj ze dřeva u kterého si zazpívaly, ...

DSCN2480.JPG DSCN2492.JPG DSCN2494.JPG
DSCN2506.JPG DSCN2509.JPG DSCN2510.JPG
DSCN2518.JPG DSCN2520.JPG DSCN2524.JPG
DSCN2528.JPG DSCN2531.JPG DSCN2536.JPG
DSCN2540.JPG DSCN2546.JPG

 Návštěva ZŠ Jakubov

Datum konání: 30. 9. 2019

V pondělí 30.září jsme navštívili základní školu. Děti si prohlédly podzimní výstavu výrobků a výpěstků. Starší děti navštívily také školáky - společně si s nimi  pohrály, popovídaly, prohlédly školu. Na zahradě děti vyzkoušely obratnost na kmenech stromů, pohrály si ve vrbovém domečku, pohoupaly se na houpačce, skákaly do písku,...Přírodní zahradu u školy můžete kdykoli navštívit a užít si pěkné odpoledne.

DSCN2402.JPG
 


Posvícení 2019

Datum konání: 23. 9. 2019 - 29. 9. 2019

Začal podzim, ve školce na zahradě jsme sklidili brambory, uvařili jsme je, starší děti je oloupaly a pak jsme si udělali bramborovou hostinu. Děti nosily do školky ovoce a zeleninu, kterou jsme ochutnávali, poznávali, malovali. Tvořili jsme z hlíny, vystřihovali pejsky a kočičky, zdobili květináče a plnili je přírodninami,..Zahráli jsme si pohádku o veliké řepě, nechybělo zpívání písně To je zlaté posvícení. Předškoláci navštívili základní školu.

řízkování muškátů loupání brambor loupání brambor
loupání brambor návštěva ZŠ návštěva ZŠ
návštěva ZŠ
podzimní výstava v ZŠ podzimní výstava v ZŠ
     
     

 V lese

Datum konání: 16. 9. 2019

V pondělí 16.září bylo krásné slunečné počasí, tak jsme se vypravili na vycházku do lesa. Po cestě děti pozorovaly stromy, keře, rostliny, házely šiškami, zaběhaly si. U lesa odvážlivci vylezli na posed a pozorovali okolní přírodu, děti si také pohrály s klacíky, šiškami, stavěly domečky,...

     

 Pejsek a kočička

Datum konání: 13. 9. 2019

 Po prázdninách ve školce

Datum konání: 2. 9. 2019

V letošním školním roce ve školce fungují 2 oddělení s celodenním provozem. Ve třídě Pejska a kočičky jsou předškoláci a děti starší. Ve třídě Sluníček jsou děti mladší. V září se děti seznamují s pravidly školky, učí se základům sebeobsluhy, poznávají nové prostředí, kamarády. Učí se respektovat druhé, pomáhat si, domluvit se při společných hrách. Jsme rády, že rodiče dětem dopřávají dostatek času k adaptaci. Naším společným cílem je, aby děti byly ve školce spokojené.

nové molitanové kostky malování v krupici
DSCN2279.JPG DSCN2280.JPG

 

     
     
     

 Pasování na školáky

Datum konání: 26. 6. 2019

Ve středu jsme měli ve školce rozloučení s předškoláky a školním rokem. Sešli se rodiče a příbuzní dětí. Děti nejdříve zacvičily oblíbenou skladbu s hokejkami a zazpívaly písničky. Poté se mladší děti staly diváky, předškoláci nám zarecitovali básničku, představili sebe a svou aktovku a seznámili nás se svými projekty. Protože vše bravurně zvládli, byli pasováni na školáky. Domů si odnášeli knihu ze školky na vzpomínku a školkové vysvědčení plné fotografií.

Přejeme všem hodně přátel a radosti při dalším vzdělávání.

cvičení s hokejkami zpívání recitace
představení aktovky
představení projektů DSCN2023.JPG
pasování na školáky
školáci 2019
     

 Návštěva maminky

Datum konání: 24. 6. 2019

V pondělí nás ve školce navštívila maminka Martínka a Kubíka, aby děti seznámila se svým zaměstnáním. Děti se dozvěděly zajímavosti o kamiónové přepravě. Povídalo se o kamiónech, cestování, poznávali jsme cizokrajné ovoce a zeleninu. Děti dostaly pexeso s dopravními prostředky, během týdne jsme ochutnávali i méně známé ovoce, paní kuchařky nám připravily lilek a batáty.                                                                             Děkujeme.

DSCN1896.JPG DSCN1897.JPG DSCN1898.JPG
DSCN1902.JPG    


Indiánské léto

Datum konání: 21. 6. 2019

V červnu nám zaměstnanci OÚ postavili na zahradě týpí, děti se proměnily na indiány - vyráběly si indiánská trička a čelenky. Seznamovali jsme se se životem indiánů - zpívali, tancovali, sportovali, poznávali noční oblohu, stopy, učili se lovit, tkát, lezli po stromech, vařili v indiánské kuchyni,..Na zahradě nás navštívil ježek.

indiáni ve školce malování triček malování indiánských čelenek, tkaní náramků
na zahradě v týpí indiánské zpívání
indiánský tanec indiánské sportování na laně
boxování na stromě střelba
u totemu vaření ježek

 Seznamování se životem králíků

Datum konání: 19. 6. 2019

V červnu jsme měli možnost seznámit se s životem a chovem králíků. Byli jsme se podívat u Vašíka, Barunky a Adélky, Honzíkův králíček nás navštívil ve školce. Také se při sečení trávy po zahradě školky proběhl zajíc. Děkujeme všem za pozvání.

u Vašíka
králíček ve školce u Barunky a Adélky