Drobečková navigace

Úvod > Škola > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ


Štítky:


1 6 10 13 15 Starší

Výroba gabionových laviček

Datum konání: 5. 10. 2015

Dne 5. října jsme společně s dětmi vyráběli lavičky z gabionových sítí. Sítě nám smontovali zaměstnanci OÚ. Děkujeme všem za pomoc při úpravách prostranství před školou a při výrobě laviček. Materiál na lavičky byl pořízen z Fondu Vysočiny. Z této dotace byla pořízena i výsadba na školní zahradě, úprava prostranství před školou, zakoupeno nářadí, zúčastnili jsme se exkurzí do Dalešické elektrárny a do střediska ekologické výchovy Chaloupky, mnozí z Vás mohli shlédnout letové ukázky dravců skupiny Zayferus v rámci oslav Dne dětí.

   

 Podzimní vyrábění

Datum konání: 1. 10. 2015

1. října proběhlo v základní škole již tradiční "Podzimní vyrábění". Děti společně s rodiči či prarodiči vyráběly podzimní vazby nebo výrobky z podzimních přírodnin. Prožili jsme společně příjemné odpoledne. Některé z výrobků jste mohli vidět na posvícenské výstavě.

Již nyní se těšíme na další společné vyrábění - výrobu adventních věnců.

 Společné hry

Datum konání: 2. 9. 2015

Se začátkem školního roku si děti zvykají na nové kamarády, učí se spolupracovat a znovu pracovat ve škole. Abychom jim toto všechno usnadnili, zahájili jsme nový školní rok společnými hrami, které podporují komunikaci a spolupráci při činnostech. Děti se bavily a velice dobře spolupracovaly. Přejeme jim úspěšný a pohodový školní rok.

                            Zahájení nového školního roku

Datum konání: 1. 9. 2015

Dne 1. září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Letos jsme přivítali dva žáky prvního ročníku - Martinku Veselou a Fanouška Přinosila. Přejeme všem dětem, aby se jim ve škole líbilo a dařilo.

 

 Stavíme z MERKURU

V letošním školním roce jsme využili dotace na Podporu polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina. Do školy jsme zakoupili 4 stavebnice Merkur M8 a stavebnici Merkur E2 elektronic. Do mateřské školy byla zakoupena stavebnice Kiditec®. Děti velmi rády s těmito stavebnicemi pracují. Staví nejen podle návodů ale i podle vlastní fantazie.

                       

 1 6 10 13 15 Starší