Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Rozloučení se zimou, příprava na jaro

Datum konání: 3. 3. 2020

28.2.2020
úklid dětského hřiště
     

 Dětský karneval

Datum konání: 1. 3. 2020

V neděli 1.března se v jakubovském kulturním domě sešlo přes 200 lidí na dětském karnevale. Děti tancovaly a soutěžily, rodiče si zpříjemnili nedělní odpoledne u šálku kávy a sladkého domácího zákusku. Děkujeme všem sponzorům za příspěvek na odměny pro děti. Výtěžek z karnevalu bude použit na sportovní vybavení do kulturního domu.

     
     
     
     

 Hudební únor

Datum konání: 27. 2. 2020

 V únoru se děti seznamovaly s hudbou a hudebními nástroji. Při rozcvičkách jsme si hráli na ovečky při hře na flétnu. Dramaticky jsme ztvárnili skladbu Vltava za pomocí igelitových fólií. Paní Roupcová s bratrem seznámili děti s hrou na tahací harmoniku. Ve čtvrtek 13. února jsme si zazpívali ve třídě Sluníček s kytarou nejen táborové písně. Další týdny následovalo masopustní a karnevalové veselí.

Seznámení s tahací harmonikou
hry v kostýmech
kapela
     
     
     

 Ukázka vybavení hokejistů, veverky ve školce

Datum konání: 28. 1. 2020

DSCN3256.JPG
     

 Bílá zima

Datum konání: 24. 1. 2020

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky. V pondělí starší děti bobovaly a sáňkovaly na stráňkách u hřiště. Na hřišti postavily první letošní sněhuláky, sněhové hradby, vyzkoušely andělíčky ve sněhu nebo eskymáckou honičku.  Bohužel odpoledne sníh na stráňkách roztál. Díky umělému zasněžování  ve školce na zahradě (zaměstnanci a děti naváželi sníh z celé zahrady na kopec) jsme si bobování a sáňkování užívali celý týden a pokud bude mrznout možná ještě déle.

 Vánoční tvoření

Datum konání: 19. 12. 2019

V neděli 8. prosince děti ze školky zacvičily, zatancovaly a zazpívaly na vánoční besídce v KD. V následujícím týdnu se ve školce peklo - maminky nám přichystaly těsta, děti vykrajovaly cukroví, tvořily rohlíčky, nepečené kuličky. Cukroví také slepovaly a zdobily. Nechybělo vánoční tvoření - děti si zdobily dřevěné andílky, vystřihovaly stromečky, kapry, andílky z ubrousků, tvořily vánoční přání, z pytloviny si vyrobily pytlíček s větvičkami a ozdobami. Také jsme se seznamovali s vánočními zvyky a tradicemi. Ve středu nás navštívil Ježíšek, děti pod stromečkem našly spoustu nových hraček a sportovních pomůcek. Nezapomněli jsme na nemocné kamarády a ve čtvrtek jsme je s koledou na rtech navštívili a potěšili je dárečkem ze školky. Ve čtvrtek odpoledne za námi do školky přišli rodiče, prarodiče a sourozenci dětí - děti ze školky na úvod zazpívaly koledy, poté jsme se rozešli do tříd, kde jsme společně tvořili obrázky s andílky a vánoční ozdoby. Děti si pohrály s novými hračkami, rodiče  si popovídali u kávy a cukroví. Vánoční tvoření bylo podpořeno z projektu MAP II v území ORP Moravské Budějovice.

DSCN3224.JPG IMG_8933.JPG

 Vánoční besídka v Jakubově

Datum konání: 8. 12. 2019

V neděli 8. prosince se konala v kulturním domě v Jakubově Vánoční besídka. Nejdříve vystoupily děti z mateřské školy s pohybovými skladbami. Chlapci si zacvičili při písni Večerníček, děvčátka se proměnila na malé princezny a tancovala s šátky. Nejmladší děti ze třídy Sluníček se staly kuchaři v písni Buchet je spousta. Po společných písních dětí z MŠ a ZŠ vystoupily mladí hasiči a členové turistického kroužku se skladbou Vltava, kterou pojali netradičním způsobem za pomoci průhledných fólií. Žáci základní školy zaujali diváky sportovně pojatou písní Zima, zimními tanečky, básněmi a písněmi. Pro děti bylo připraveno malé peklíčko, kde si čerti vařili brambory, všichni si mohli prohlédnout  čertíky a andílky dětí z MŠ.

Večerníčci Princezny Kuchaři
ZŠ a MŠ Vltava Vltava
Zima Zima
     
     

 Andělský den

Datum konání: 6. 12. 2019

souboj nebe a pekla
čertíci
přišel i Mikuláš sbírání čertovských bonbónků
     

 Mikuláš

Datum konání: 5. 12. 2019

   

 Žďár nad Sázavou

Datum konání: 4. 12. 2019

Se ZŠ jsme s předškoláky navštívili ve Žďáru nad Sázavou muzeum nové generace v areálu bývalého kláštera ze 13. století. Děti se dozvěděly co je to klášter, kdo byli mniši, jaká dodržovali pravidla, jaké měli povinnosti. Seznámili jsme se s prací architekta  a stavitele Santiniho. Prohlédli jsme si prelaturu (obydlí opata), baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše, sádky, užili jsme si romantický zimní výhled na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (UNESCO). Také jsme navštívili sklárnu v Karlově, kde se vyrábí ručně tvarované hutnické sklo. Výlet se nám velmi líbil.

muzeum malujeme hvězdy jako Santini prelatura
výletníci sádky sklárna Karlov
výroba skla malování na sklo