Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Den stromů v ZŠ

Datum konání: 11. 9. 2020

skládání domina se zvířátky hledáí určených listů otiskování listů
překážková dráha poznávání ptáků otiskování listů
řezání pilkou skládanky se zvířátky

 Zámek v Třebíči

Datum konání: 9. 9. 2020

Ve středu 9.9. jsme se vypravili do Třebíče na projektový den "Jak se dříve žilo". Na zámku nás uvítala bílá paní. Děti se formou her seznámily s prostory a životem na zámku, tancovaly, skládaly skládanky, malovaly bílou paní, poznaly staré oblečení, hračky,.. zámeckých obyvatel. Na nádvoří jsme si prohlédli kašnu, baziliku, proběhli se po parku. V expozici Cesty časem děti poznaly, jaké pomůcky potřebovali ke svému řemeslu pekaři, mlynáři, řezníci, švadleny, krejčí a některé činnosti si vyzkoušely.

 
     


Indiáni ve školce

Datum konání: 1. 9. 2020 - 4. 9. 2020

První týden jsme si ve školce,ve třídě Ferdy Mravence, hráli na indiány. Děti se seznámily s životem indiánů, zdobily si trička a čelenky, poznávaly zvířátka, chovaly se jak indiáni - indián je čestný, tichý, pomáhá ostatním, mrštný, pracovitý,..Díky motivaci indiány se děti rychleji zžily s prostředím a pravidly mateřské školky. Lovily zvířata, zpívaly a tancovaly indiánské písně, poznaly děšťovou hůl, totem, teepee, jezdily na koni,..Vyvrcholením týdne bylo v pátek  indiánské odpoledne (komunitně osvětové setkání), kterého se zúčastnily děti ze školky, rodiče, prarodiče, sourozenci dětí, zaměstnaci a přátelé školky. Děti si hrály na indiány - hledaly zlato, házely oštěpem, chytaly ryby, střílely ze vzduchovky, vyráběly píšťalky, malovaly na kameny,,,hrály si a užívaly si odpoledne s kamarády. Dospěláci zakončili indiánské odpoledne povídáním u kávy, nechybělo zhodnocení pořádaných aktivit ve školce a v obci a zájem o plánování dalších.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz(1).jpg    


Tipy na výlety

Datum konání: 21. 8. 2020

1.Zřícenina: Kdo by chtěl poznávat okolí Jakubova, může se vypravit na výlet ke zřícenině letohrádku na kopci sv. Víta. Půjdete polní cestou okolo Majorů (za bytovkami u fotbalového hřiště - viz. čarodějnická stezka), po pravé straně bude vidět kostel, pokračujete stále po cestě až k lesu. Na rozcestí pod lesem půjdete vpravo po zelené turistické značce, za posedem a oplocením stromků odbočíte vlevo do listnatého lesa (u zelené turistické značky - přístupné pro pěší, s kolem, kočárkem se nedá projet). Pokračujete po červených fáborkách do kopce (pokud fáborky nebudou, stoupáte stále listnatým lesem do kopce) - vyjdete u vodárny na kopci sv. Víta. Odbočíte vlevo, obcházíte oplocení vodárny, mezi stromy uvidíte zříceninu. Doporučuji být stále s dětmi - jeden čas byla obehnána páskou zákaz vstupu. Kdo by chtěl jet na kole, dá se objet po asfaltové cestě, viz.mapa, ale cesta je delší.

2. Jeskyně: pokud máte větší děti nebo pojedete na kole neodbočujte do listnatého lesa, pokračujte polní/lesní cestou směrem na Moravské Budějovice (u dřevěného posezení rovně - lesní cesta nebo vlevo a na asfaltové silnici vpravo. U rozcestí před Budějovicemi (z lesa se najíždí na asfaltku), po levé straně asfaltky cestičkou do lesa (viz. turistická mapa).

mapa jeskyně.jpg indiánský tábor
     
     


Čarodějnice 30.dubna

Datum konání: 29. 4. 2020

  • Doma si můžete vyrobit čarodějnici: potřebujete dva klacky (velké podle toho, jak chcete velkou čarodějnici), noviny, staré látky, provázek, fixy (nejlépe na textil nebo lihové).
  • Klacky uvážete k sobě do kříže (tělo), navlečete pruh látky, do kterého jste udělali uprostřed díru. Noviny namačkáte do koule, obalíte čtvercem světlé látky a přivážete na vrchol kříže (hlava). Na hlavu přivážete šátek vystřižený z látky a fixou ozdobíte obličej. Pruh látky můžete čarodějnici uvázat okolo šatů (pásek). Čarodějnici můžete vymyslet jméno a vyzdobit si s ní třeba zahradu.
  • Kdo chce vyrazit do přírody (pokud je po dešti vemte si nepromokavé boty) - Čarodějnická stezka (čarodějnice stále neodletěly, pouze povyrostla tráva, můžete vyzkoušet do konce května) zde mapa.docx
     

 Školka hrou v době epidemie

Datum konání: 30. 3. 2020

Zajímavé nápady pro hry a vzdělávání nejen předškoláků.

www.babyonline.cz/skolka-hrou

 Roušky všem

Datum konání: 26. 3. 2020

Zaměstnanci mateřské školy se připojili k šití roušek. Podílí se na šití roušek pro Jakubov, dále roušky věnovali Domu svatého Antonína v Moravských Budějovicích, LDN v Moravských Budějovicích, městu Moravské Budějovice. Ušili přes 1000 roušek. Děkujeme všem, kteří pomáhají se šitím roušek nebo věnovali materiál na jejich výrobu (plátna, povlečení, prostěradla, gumy, tkalouny). Roušky jsou stále potřeba v nemocnicích, charitách, domovech důchodců - stále můžete roušky šít a předávat je potřebným popř. nosit na obecní úřad a předáme je společně.Vypni telku a pojď si hrát na školku.

Datum konání: 25. 3. 2020

 

https://www.jakubov.cz/co-delame-v-ms

 Rozloučení se zimou, příprava na jaro

Datum konání: 3. 3. 2020

28.2.2020
úklid dětského hřiště
     

 Dětský karneval

Datum konání: 1. 3. 2020

V neděli 1.března se v jakubovském kulturním domě sešlo přes 200 lidí na dětském karnevale. Děti tancovaly a soutěžily, rodiče si zpříjemnili nedělní odpoledne u šálku kávy a sladkého domácího zákusku. Děkujeme všem sponzorům za příspěvek na odměny pro děti. Výtěžek z karnevalu bude použit na sportovní vybavení do kulturního domu.