Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Karneval ve školce

Datum konání: 26. 2. 2016

Únor byl ve školce masopustní a karnevalový. Děti si vystřihovaly masky z papíru, skládaly papírové čepice, z plastelíny pekly koláče a koblihy, hrály si a tancovaly v kostýmech, nechyběl masopustní průvod po školce.                  V pátek 26. února jsme měli karneval - děti soutěžily a tancovaly, domů si každý odnášel vlasnoručně pomalovanou látkovou tašku s odměnami.

IMG_5047.JPG IMG_5050.JPG IMG_5054.JPG
IMG_5057.JPG IMG_5061.JPG  IMG_5063.JPG
 IMG_5066.JPG  IMG_5068.JPG  IMG_5043.JPG

 Sáňkování ve školce

Datum konání: 5. 1. 2016

     
     
     

V úterý 5.ledna jsme se konečně dočkali sněhové nadílky, děti sáňkovaly a bobovaly na kopci na školní zahradě. Koho ježdění už nebavilo, pustil se do zasněžování kopce - děti nabíraly sníh po zahradě, nakládaly na boby a vozily na kopec. Teď zbývá jen, aby ještě nějaký čas mrzlo, aby nám sníh na zimní radovánky dlouho vydržel.

   
     


Tři králové

Datum konání: 5. 1. 2016

Úterý 5.ledna bylo v naší školce tříkrálové. Po příchodu do školky si každý  vystřihl z papíru královskou korunu a ozdobil si ji pastelkami. Při ranním cvičení se králové vydali na dlouhou pouť za Ježíškem, překonávali hory (přelézání dřevěných kostek), řeky (přecházení po lavičkách), museli najít správnou cestu (chůze po laně). Potom se králové posilnili ranní svačinkou. Po svačince jsme si povídali o poslání Tří králů dříve a dnes. Nejvíce se děti těšily, až si společně zahrají Vánoční příběh - o cestě Marie a Josefa do Betléma, narození Ježíška, příchodu Tří králů. Do hraní příběhu se zapojily všechny děti, nechyběl zpěv koled a předávání darů malému Ježíškovi.

   


Návštěva ZŠ TGM

Datum konání: 18. 12. 2015

V pátek 18.12. jely starší děti na výlet do Moravských Budějovic. Na ZŠ TGM byl pro všechny děti z okolí připraven vánoční program - děti zdobily perníčky, viděly pohádku, cvičily v tělocvičně, lezly po horolezecké stěně, zpívaly koledy,...

Nejmladší děti byly ve školce, hrály si s novými hračkami, ozdobily zvonečky, donesly ptáčkům do krmítek vánoční nadílku,...Vánoční posezení

Datum konání: 17. 12. 2015

Ve čtvrtek odpoledne se ve školce sešli rodiče, prarodiče a sourozenci dětí ze školky. Nejprve byla malá vánoční besídka - děti ukázaly vánoční hry s písničkami a zazpívaly vánoční koledy. Potom bylo připraveno vyrábění andílků, betlémů, zvonečků,...Jsme rádi, že se zapojili i tatínci. Děti se také pochlubily dárky a všichni ochutnali cukroví ze školky. Na závěr si děti pohrály s novými hračkami a rodiče si popovídali u šálku kávy.

 
       
       
       


Vánoce ve školce

Datum konání: 17. 12. 2015

Ve čtvrtek 17.12. přišel do školky Ježíšek. Děti se těšily už od rána, posvačily vánočku a přesunuli jsme se do jídelny, kde jsme zpívali koledy a vyzkoušeli si některé vánoční zvyky. Nechyběly prskavky ani cukroví, které si děti samy upekly a ozdobily. Když děti uslyšely zvoneček, šli jsme do třídy, kde svítil stromeček a pod ním bylo spoustu dárečků. Děti dostaly divadlo, domeček pro panenky, nábytek do domečku, stavebnice, houpacího koně, ponk, labyrinty na rozvoj jemné motoriky, puzzle, kostky, skládanky, knihy, barvičky....Výlet do Třebíče

Datum konání: 14. 12. 2015

Předškoláci a děti ze základní školy navštívily třebíčský zámek, kde pro ně byl připravený program - Cesty vánočním časem.

Děti ze školky se seznámily s tradicí adventních věnců, vyslechly si vánoční příběh, prohlédly si na obrázcích betlémy z různých materiálů (dřeva, slámy, kukuřičného šustí, vizovického pečiva, kovu, ledu,..). Děti si vyzkoušely hledání stejných vloček, pečení cukroví (hledání stejných tvarů), řadily zvonečky podle velikosti, házely koulemi do koše, stavěly vločky z magnetické stavebnice.  Také jsme si prohlédli  ozdobený vánoční stromeček, nachystaný prostřený stůl a seznámili se s vánočními zvyky.

Navštívili jsme také útulek pro opuštěné psy a kočky, kde jsme předali dárky od dětí, rodičů a zaměstnanců školky. Děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli.Vánoční výstava

Datum konání: 8. 12. 2015

Dnes jsme navštívili vánoční výstavu v Jakubově. Děti mohly obdivovat spoustu betlémů, ozdobené stromečky, vánoční výrobky,....Nejvíce děti zaujalo peklo plné čertíků, ke kterému jsme se museli několikrát vracet. Děkujeme paní Pařízkové, že nám umožnila výstavu navštívit v dopoledních hodinách.

     


Pečení cukroví

Datum konání: 8. 12. 2015

Dnes se školka proměnila na pekárnu. Maminky a babičky nám připravily těsta na cukroví. Děti se střídaly - vyvalovaly těsto na perníčky a linecké cukroví, vykrajovaly vánoční tvary formičkami, tvořily kuličky a  rohlíčky - malé děti hady. Ještě nám zbývá ozdobit perníčky, slepit linecké cukroví marmeládou a mohou být Vánoce. Děkujeme za připravená těsta. Jsme rádi, že si rodiče najdou čas i doma na společné pečení s dětmi - pro děti je tento čas cennější než např. hraní s drahými hračkami nebo sledování televize.

 


Mikuláš

Datum konání: 4. 12. 2015

V pátek navštívil školku Mikuláš s andělíčkem, už na ně netrpělivě čekali nejen děti ze školky, ale i jejich rodiče a prarodiče. Každý řekl Mikulášovi básničku a vysloužil si balíček ovoce a sladkostí. Mikuláš se podivoval, kde se v košíku objevilo tolik zeleniny - brambor. Chlapci, kteří obdrželi bramborovou výslužku, slibovali, že se polepší. Doufáme, že jim to dlouho vydrží. Děti, které brambory nedostaly, se mohly nechat pochovat od andělíčka - to vám byla fronta zájemců. Na rozloučenou děti Mikulášovi a andělíčkovi zazpívaly písničky. Děkujeme rodičům, kteří si na své ratolesti našli čas a tento svátek strávili společně s nimi. Některé děti odcházely po nadílce domů společně s rodiči, aby si společně užili celý den.