Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Organizace > Myslivecký spolek > Historie MS

Historie MSDatum konání:
1.1.1992

Myslivecké sdružení Jakubov bylo nejprve spojeno s Litohoří a později s Martínkovem. V roce 1982 se k MS Jakubov připojily Šašovice a Domamil. O deset let později, kdy začal platit nový zákon o myslivosti se toto sdružení rozpadlo na tři samostatné honitby tj. MS Jakubov, MS Domamil a MS Šašovice.

Dalším zlomovým obdobím pro naše sdružení i celou českou myslivost se stal rok 2003, kdy skončily nájemní smlouvy a začal platit opět nový zákon o myslivosti. Členové našeho sdružení museli věnovat své úsilí i finanční prostředky na přípravu nového honebního společenstva nesoucího název HS Jakubov.

MS Jakubov hospodaří v současné době na 2127 ha z toho je 124 ha lesů, 1874 ha polí, 40 ha vodních ploch a ostatní výměru tvoří 89 ha. Z výměry je patrno, že se jedná převážně o polní honitbu, která se rozkládá převážně na katastrálních územích obcí Jakubov, Martínkov a Vranín. 

Ze spárkaté zvěře se v honitbě vyskytuje hlavně zvěř srnčí a černá. Z černé zvěře, která způsobuje škody na zemědělských kulturách, jsou lovena pouze selata a lončáci. Z drobné zvěře převažuje zajíc a koroptve, v malé míře bažant. Na základě velkoplošného hospodaření a chemizace zemědělství se v 80. letech projevil úbytek drobné zvěře. V posledních letech se změnou hospodaření se její stavy mírně zvýšily.

V současné době má MS Jakubov 25 členů, nejvíce jich je z Martínkova (7) a z Jakubova (5), dále z Vranína (2), z Litohoře (2) a 9 z dalších obcí.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů