Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Žehnání nového hasičského auta

Žehnání nového hasičského autaDatum konání:
28.7.2019

Letošní jakubovská pouť se nesla v hasičském duchu. Středem pozornosti se stal nový zásahový vůz, který obec Jakubov pořídila již na podzim 2018 díky dotacím. Ministerstvo vnitra přispělo částkou 450.000,- Kč a Kraj Vysočina 300.000,- Kč. Spoluúčast obce byla 157.500,- Kč. Strojníci Karel Benáček a Martin Dvořák se postarali o přestavbu a vybavení přívěsného vozíku na přepravu hasičské techniky. Díky obětavé práci členů SDH Jakubov a mnoha hodinám věnovaným vylepšení mohla být nová hasičská souprava slavnostně požehnána.

V neděli 28. července začal hlavní program průvodem ve 13 hodin. V čele jelo nazdobené hasičské vozidlo, následované vlajkonoši a uniformovanými hasiči, nechyběli ani hasiči ze sousedních vesnic a rakouského Gerasu. Za doprovodu dechové hudby Stříbrňanka prošel obcí dlouhý průvod jakubovských občanů a slavnostních hostů. Kolem 14 hodiny se všichni shromáždili na návsi u kulturního domu, kde bylo připraveno zázemí pro navazující kulturní program. Místní děti uvítaly hosty třemi tanečními skladbami. Malí sportovci předvedli taneční sestavu s hokejkami. Nejmenší děti - Sluníčka z mateřské školky pokračovaly tanečky na píseň Sluníčko, sluníčko. Jako třetí zatančila děvčata, která proměnila jakubovskou náves v louku plnou krásných rozkvetlých kopretin. Všem malým účinkujícím byl zaslouženou odměnou velký potlesk.

Ve slavnostním proslovu uvítal starosta obce Ing. Miroslav Kabelka všechny přítomné hosty, zvláště pak paní senátorku Hanu Žákovou, náměstkyni starosty Okresního sdružení hasičů Třebíč paní Ing. Jarmilu Machovou a zástupce Hasičského záchranného sboru Ing. Miloše Macha, kteří se se svými proslovy vystřídali u mikrofonu. Od všech zazněla slova uznání a přání úspěchu v činnosti, kterou obec a SDH Jakubov vykonávají. Jako zástupce místních hasičů promluvil pan Josef Krotký a představil dar od rakouských kolegů, dvě pamětní medaile. Pak už se přistoupilo k samotnému slavnostnímu aktu žehnání hasičského vozu a pamětních medailí. Slova se ujal náš pan farář R. d. Mgr. Lubomír Řihák. Požehnal vozu, ať dobře slouží svému účelu a jeho posádce popřál vždy šťastný návrat.

Zbytek nedělního odpoledne už patřil dechovce Stříbrňance a volné zábavě. V 16 hodin se ještě znovu otevřely výstavní prostory na místní faře. Letošní program jakubovské pouti byl opravdu pestrý. Doufáme, že si to všichni spoluobčané i hosté užili.

Foto: Zdeněk Kračmar

1.JPG 3.JPG 7.JPG
9.JPG 10.JPG 11.JPG
12.JPG 13.JPG 15.JPG
17.JPG 20.JPG 21.JPG
23.JPG 24.JPG 35.JPG
34.JPG 36.JPG 38.JPG
40.JPG 42.JPG 46.JPG
47.JPG 49.JPG 48.JPG
50.JPG 51.JPG 55.JPG
62.JPG 63.JPG 66.JPG
67.JPG 71.JPG 79.JPG
     

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů