Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromuDatum konání:
2.12.2018

Na první adventní neděli 2.prosince se v podvečer na návsi shromáždil dav dětí, rodičů, babiček a dědečků, aby společně zahájili adventní čas a prožili krásný okamžik, kdy se do tmy rozzáří ta nejkrásnější vánoční výzdoba.

Pět, čtyři, tři, dva, jedna! Takto si letos jakubovští společně odpočítali rozsvícení vánočního stromu.  Předcházel tomu krátký projev starosty obce, který popřál všem pohodové svátky a pozval spoluobčany na tradiční štědrovečerní zpívání pod vánočním stromem. Poté předal slovo žačkám základní školy, které odrecitovaly básničky. Na vánoční notu všechny shromážděné naladil pěvecký sbor místních dětí. Malí zpěváčci pod vedením svých učitelek zazpívali několik písní se zimní a vánoční tématikou.

Statný, pětadvacetimetrový smrk patří v širokém okolí k největším přírodně rostoucím vánočním stromům. A každoročně se na něm rozzáří přes sedm desítek barevných žárovek, které byly letos doplněny ještě o zlatě zářící hvězdu na špici stromu.

V centru obce se pod vánočním smrkem rozsvítila i druhá tradiční vánoční dekorace, betlém ze sena. Sestava se během let postupně rozrůstala o nové a nové figury a dnes čítá již 25 postav. Jelikož, je betlém vyroben z přírodních materiálů, tak potřebuje před samotnou instalací každoroční údržbu. Díky mnoha párům šikovných rukou se z jeho krásy můžeme opět těšit i letos.

Kouzlu celé předvánoční akce neubralo ani deštivé a chladné počasí. Ale budeme doufat, že až se opět sejdeme pod rozsvíceným smrkem na Štědrý den, bude všude bílo a místo kapek budou z nebe padat sněhové vločky.

Přejeme všem krásné Vánoce a bohatého Ježíška!

 Text: Eva Šrámková

Foto: Zdeněk Kračmar

1.JPG 2.JPG 3.JPG
9.JPG 4.JPG 5.JPG
6.JPG 11.JPG 8.JPG
12.JPG P1210453 oř.jpg 13.JPG
     
  7.JPG  

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů