Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Nové knihy z Jakubova

Nové knihy z JakubovaDatum konání:
10.11.2019

V neděli 10. listopadu 2019 proběhl křest publikace o významném jakubovském rodákovi monsignoru Matěji Kabelkovi. Knihu pokřtila bývalá dlouholetá ředitelka místní Základní školy paní Vlasta Majorová, autorka Eva Šrámková a realizátor projektu starosta Miroslav Kabelka. Vydání knihy předcházela v létě o pouti výstava v monsignorově vile - místní faře.

V knize byly použity historické dokumenty, fotografie a další zajímavé materiály, které se podařilo na výstavu nashromáždit. Jsou to například vysvědčení z Biskupského alumnátu v Brně, dokumentace týkající se fary, vypořádání pozůstalosti nebo staré pohledy a fotografie. Za zmínku stojí i rodokmen, který je v knize zpracován. Vznikl tak ucelený materiál, který čtenáře provede monsignorovým zajímavým životem, jehož část prožil i daleko od rodné vesnice ve službách rakousko-uherského vojska. Láska k rodné vsi ho však přivedla zpět do Jakubova, kde byl jako penzista velmi aktivní v různých oblastech a zanechal po sobě nesmazatelnou stopu. Pro ty, kdo si knihu nestihli objednat, bude k zapůjčení v místní knihovně.

Druhá knižní novinka je vzpomínkou na letošní pouť, kdy proběhlo slavnostní požehnání hasičského auta. Fotopublikace nese název Žehnání nového hasičského auta a je plná fotografií z této slavnostní akce, která se konala 28. července. Nejen pro členy místního sboru dobrovolných hasičů to byla velká událost, ke které se rádi vrátí při listování touto knihou.

Svou barevnou knihu si vydala i mateřská škola. Už v minulých letech se tento nápad setkal s velmi pozitivním ohlasem od rodičů a prarodičů jakubovských dětí. Fotokniha zachycuje školní rok, plný her, vzdělávacích programů, výletů, her a práce na zahradě, zajímavých akcí a činností, kterými se děti ve školce baví. Nejen pro rodiče, ale i pro děti to jednou bude krásná vzpomínka na jakubovskou školku.  

IMG_2213.JPG IMG_2224.JPG IMG_2232.JPG

V Jakubově mají nové knihy.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů