Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Masopust v Jakubově

Masopust v JakubověDatum konání:
2.3.2019

Masopustní průvod má v Jakubově již mnohaletou tradici. Letos jej uspořádali místní dobrovolní hasiči v sobotu 2.března. Masky se začaly scházet v poledne do kulturního domu, kde proběhly ještě kosmetické a organizační úpravy. Ve 13 hodin bylo vše nachystáno a průvod vyrazil.

Veselé houby, parta kominíků pro štěstí, babky, klaun, kouzelník, Červená Karkulka, taťulda Spejbl s Hurvínkem, řezníci se svým pojízdným řeznictvím, hipíci, sprejeři a spoustu dalších masek prošlo za doprovodu živé hudby a četné skupinky spoluobčanů během odpoledne celou obcí.

Průvod doprovázel nazdobený traktor s polní kuchyní, kde byl k dispozici teplý čaj. Snad v každé domácnosti kromě koláčků a koblížků hospodyňky nabídly na zahřátí i něco ostřejšího. Za to je maškary vyzvaly k veselému tanci nebo je odměnily malůvkou na obličej. Tanci s prašivkou neunikl ani starosta obce.

Když průvod masek dorazil opět do kulturního domu, následovala masopustní merenda – hudba, tanec, občerstvení a dobrá zábava trvala až pozdních nočních hodin. Jako každý rok, byla možnost po celou dobu masopustního průvodu přispívat do zapečetěné kasičky. Výtěžek jde sboru dobrovolných hasičů na podporu a rozvoj hasičského sportu v naší obci. Tímto členové SDH děkují všem, kdo přispěli.

Foto: Karel Benáček

DSC_0021.JPG DSC_0025 (3).JPG DSC_0025.JPG
DSC_0031.JPG DSC_0043.JPG DSC_0049.JPG
DSC_0098.JPG DSC_0098 (2).JPG DSC_0102.JPG
DSC_0115.JPG DSC_0129.JPG DSC_0130.JPG
DSC_0120.JPG DSC_0164.JPG DSC_0169.JPG

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů