Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Jakubovský masopust

Jakubovský masopustDatum konání:
22.2.2020

Masopustní veselí se letos v Jakubově odehrálo v sobotu 22. února. Celou akci měl pod palcem tradičně sbor místních dobrovolných hasičů. V poledne se masky začaly scházet v kulturním domě, kde si společně doladily kostýmy. V 13:00 byli všichni připraveni a průvod mohl vyrazit do jakubovských ulic.

Krásné téměř jarní počasí přispělo k hojné účasti masek a zlákalo k procházce obcí i spoluobčany v civilu. V průvodu bylo k vidění mnoho povedených kostýmů: piráti, princezny, upír, kovbojové, šašek, Křemílek a Vochomůrka, kosmonauti, rytíři, kat, ženich s nevěstou a další. Průvodu se účastnila i legendární rocková kapela KISS. Když KISSáci doprovodili na nafukovací kytary masopustní kapelu, stal se z lidových melodií opravdový nářez!
 
Masopustní průvod doprovázeli řezníci s pojízdnou udírnou a nazdobený Zetor s polní kuchyní. Tu měly na starosti dvě kuchařky, které se staraly o dodržování pitného režimu všech masek.

Po celou dobu průvodu byla možnost přispět finančním darem do zapečetěné kasičky. Vybrané prostředky jdou sboru dobrovolných hasičů na podporu a rozvoj hasičského sportu v obci. Později odpoledne dorazil průvod do kulturního domu, kde masopustní veselí pokračovalo. KISSáci to opět rozbalili na pódiu a všichni se skvěle bavili až do pozdních nočních hodin.

Foto: Helena a Karel Benáčkovi

01.jpg

06.jpg 04.jpg 03.jpg
05.jpg 07.jpg 09.jpg
12.jpg 16.jpg 17.jpg
20.jpg

 

21.jpg

22.jpg
23.jpg 24.jpg 25.jpg
30.jpg 31.jpg 36.jpg
45.jpg 48.jpg 49.jpg
51.jpg 52.jpg 71.jpg
75.jpg 76.jpg  

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů