Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Indiánský příměstský tábor v Jakubově

Indiánský příměstský tábor v JakubověDatum konání:
10.8.2020
Datum ukončení:
14.8.2020

Od 10. do 14. srpna se v Jakubově uskutečnil indiánský tábor pro děti pracujících rodičů.

První den děti shlédly, jak se staví tee-pee, byly rozděleny do pěti indiánských kmenů (Májové, Šošoni, Inkové, Astékové, Apačové), vyrobily si indiánské čelenky a vydaly se na indiánskou stezku, kde se dozvěděly, jak se chová správný indián.  Po cestě si našly klacek na kopí, sportovaly, pozorovaly přírodu, lovily divokou zvěř. Po obědě si mohly vyrobit nádobu z keramiky, píšťalku ze dřeva nebo pohrát s kamarády na zahradě mateřské školy.

V úterý se při ranním scházení vyráběly indiánská trička, pokračovalo se ve výrobách píšťalek a náramků. Po svačině indiáni na fotbalovém hřišti strhávali skalpy protivníkům, obsazovali apačská území, získávali indiánské symboly. Protože bylo horko, na zahradě se mladší děti koupaly v bazénku a starší vymyslely vodní skluzavku z karimatek. Po obědě si děti vyráběly kopí, píšťalky, náramky, hrály karty,... Nechyběly vodní radovánky. Po vyluštění šifry se u zlatonosného potoka rýžovalo zlato.

Ve středu děti malovaly dřevěné koně a vyráběly papírové koule na lov bizonů. Po svačině se všichni vypravili na lov bizonů, trénovali zrak při hledání zvířat v lese. Čtení si děti procvičily při indiánské sazce, ve školce neodolaly vodním radovánkám. Odpoledne po krátkém odpočinku při kytaře se indiáni vypravili k Janíčkům, kde se dozvěděli něco o životě koní a také se na koních svezli.

Ve čtvrtek si děti vyráběly lapače snů, dřevěné bedýnky, dešťové hole, nebo si hrály s přírodninami. Po svačině se vydaly na indiánskou olympiádu. Závodily na koních, střílely ze vzduchovky, házely oštěpem, šplhaly, skákaly do dálky, chodily po kládách… Po obědě pokračovaly výroby, zpívalo se, koupalo … Děti se také učily rozdělávat oheň pomocí křesadel, v kotlíku vařily brambory a čaj. Poté následovala ukázka dravců na školní zahradě. Navečer se sešli rodiče s dětmi ve školce u táboráku. Odvážní indiáni absolvovali stezku odvahy a přespali v tee-pee nebo ve školce do druhého dne.

V pátek jsme se vypravili na výpravu za indiánským pokladem. Po cestě děti hádaly hádanky, ve zřícenině bílých tváří našly zlaťáky, pohrály si v okolí, v indiánském lese si každý utrhl vzácné ovoce (poklad v barevném vaku). Po obědě se zpívalo, vyrábělo, řádilo s vodou, …Domů se dětem moc nechtělo, odnášely si fotografie kamarádů a nezapomenutelné vzpomínky.

Tábora se zúčastnilo 30 dětí ve věku od 3 do 13 let, většinu času strávily na zahradě mateřské školy a v okolí Jakubova. Děti se seznámily se životem indiánů, překvapil nás bezproblémový průběh, kamarádské vztahy, společné hry dětí různého věku a vzájemná pomoc mezi dětmi.

Více fotek zde...

Logo 1.jpg

malování koní

zpívání Klárka má svátek
předávání diplomů keramika bizon
vodní hrátky indiánský sněm tvoření
Máyové Astékové Apači
Inkové Šošoni spolupráce dětí
střelba ze vzduchovky tvoření hledání zlata
na koních rozdělávání ohňů strhávání skalpů
bramborová svačina socha sv. Ondřeje cesta za pokladem

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů