Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > 6. Setkání rodáků a přátel obce

6. Setkání rodáků a přátel obceDatum konání:
30.7.2022
Datum ukončení:
31.7.2022

Poslední červencový víkend se v Jakubově u Moravských Budějovice slavila nejen pouť, ale uskutečnilo se již 6. Setkání rodáků a přátel obce. Naplánovaným akcím přálo hezké počasí, a tak si místní občané, rodáci i hosté dvoudenní program užili.

V sobotu se pro návštěvníky otevřely obecní budovy. Mateřská škola připravila vyžití pro naše nejmenší. V třídách a na zahradě byly k dětem k dispozici hračky. V prvním patře mateřské školky má prostory obecní knihovna, která byla hostům rovněž zpřístupněna.

V hasičské zbrojnici bylo k vidění vybavení, nové hasičské auto i historická stříkačka. Sportovní i zásahovou činnost spolku zmapovaly fotografie a poháry. Členky SDH připravily veselý fotokoutek.

Ve SPORTclubu u fotbalového hřiště byla otevřena nová posilovna, která díky zázemí sportovních kabin začala spoluobčanům od tohoto léta plnohodnotně sloužit. Sportovci se během celé akce postarali o občerstvení příchozích hostů.

V budově základní školy si návštěvníci prohlédli dvě tematické výstavy fotografií. Zavzpomínalo se na historii jakubovské školy. Ti, kteří navštěvovali místní základní školu, se měli možnost najít na ročníkových fotografiích a připomenout si léta v lavicích. K vidění byly fotografie z dění v obci a prodej upomínkových předmětů. 

Na zahradě základní školy se poprvé mohli spoluobčané projít po umělém povrchu nového multifunkčního sportoviště. Oplocené a osvětlené hřiště bude sloužit především dětem během výuky i v odpoledních hodinách k volnočasovým aktivitám. Barevný povrch je navržen na provozování míčových her. Trefu na bránu či koš si návštěvníci mohli hned vyzkoušet a malí sportovci za to byli odměněni. Ve večerních hodinách se konala pouťová zábava se skupinou Jarda Band.

Na nedělní program přijali pozvání starostky a starostové z okolních obcí, hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a senátorka Hana Žáková. Podívat se přijela paní Zdenka Havlíková, která spolu se svým zesnulým manželem, jakubovským rodákem, významně přispěla k různým projektům v obci.

Po slavnostním obědě se hlavní část programu odehrávala na návsi před kulturním domem, kde bylo pro návštěvníky připraveno posezení pod stany, k dispozici občerstvení i zázemí kulturního domu. Starosta obce Ing. Miroslav Kabelka všechny přivítal, po krátkém proslovu předal slovo hostům, následovalo taneční vystoupení dětí z mateřské školky a pak už zbytek odpoledne patřil lidovým písním dechové hudby Mistříňanka. Diváci měli také možnost vidět lidový tanec Verbuňk v podání zpěváka Mistříňanky Ivo Drobiliče.

Jsme rádi, že se hostům setkání rodáků líbilo a všichni ocenili jakubovské občany za jejich píli a péči o vesnici. Často zazněl i dotaz na naše slamáky, čím letos překvapíme?

Text: Eva Šrámková

 

Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků
Setkání rodáků


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů