Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Zde najdete aktuální články a fotografie z činnosti mateřské školy.

Čarodějnice

Datum konání: 30. 4. 2018

V pondělí 30.dubna vyrazily čarodějnice ze školky na obchůzku po vsi.

IMG_8029.JPG IMG_8034.JPG IMG_8035.JPG

 Den otevřených dveří - Rolnická společnost Lesonice

Datum konání: 27. 4. 2018

V pátek jsme s dětmi z mateřské školy a s některými rodiči a prarodiči navštívili areál Rolnické společnosti Lesonice. Shlédli jsme různorodou zemědělskou techniku, seznámili se se životem kraviček, ochutnali mléčné výrobky, zasadili bylinky, prošli si bludiště ze slámy, posadili se do traktorů a náklaďáku, skládali skládanky,...

IMG_8005.JPG IMG_8008.JPG IMG_8010.JPG
IMG_8012.JPG IMG_8016.JPG IMG_8022.JPG


Den Země

Datum konání: 20. 4. 2018

V pátek 20.dubna v kulturním domě v Jakubově děti z mateřské školy společně s rodiči, prarodiči, sourozenci a přáteli oslavily Den Země. Na úvod děti z dramatického kroužku zahrály pohádku Sůl nad zlato. Následovalo vystoupení dětí z mateřské školy na téma Odpady třídíme - přírodu chráníme. Děti cvičily pří hudbě, přednesly ekologické básničky a na závěr zazpívaly naší Zemi. Pro děti byly přichystány dílničky a hry. Překvapením byla ochutnávka různých druhů chleba. Také si mohli všichni prohlédnout výstavu třídění odpadů a jejich recyklaci.

Oslava byla vyvrcholením dubnových činností ve školce: povídali jsme si o planetách, vesmíru, Zemi, jak můžeme pomáhat přírodě, učili jsme se třídit odpad - poznávali jednotlivé materiály, shlédli jsme krátký film o recyklaci odpadů, navštívili jsme kompostárnu v Jakubově, na zahradě jsme přichystali záhony - seli mrkev, ředkvičky, hrášek, sázeli jsme brambory, jahody a květiny. Také jsme byli na vycházce upuštěným rybníkem Vidlákem, kde jsme pozorovali přírodu, labutě, okusy od bobrů, mraveniště,..

Sůl nad zlato kuchaři dramatický kroužek
píseň Země básničky zpíváme
hudební nástroj z kinder vajíčka šipka z papíru třídíme odpady
výstava pokusy s magnetem  hry s PET víčky


Vycházka k rybníku Vidlák

Datum konání: 11. 4. 2018

Ve středa 11.dubna jsme se se staršími dětmi vypravili na přírodovědnou vycházku k rybníku Vidlák. Nejdříve se děti seznámily s buzolou a ukazovali jsme si světové strany. K rybníku jsme šli spodní cestou okolo chat, děti poznávaly některé stromy a rostliny, dalekohledem pozorovaly okolní přírodu, auta projíždějící po státní silnici. Na hrázi rybníka jsme se vyfotili a pozorovali nejen vodní hladinu. Procházka rybníkem(upuštěným) byla největším zážitkem - hry s klacíky, zkoumání dna rybníka, okusy od bobrů,..Na zpáteční cestě jsme procházeli okolo mraveniště plného pracujících mravenců. Vycházka se všem moc líbila, počasí se vydařilo. Jsme rádi, že některé děti vytáhly rodiče na tato místa a našly zde ještě další spoustu zajímavostí.

na hrázi rybníku Vidlák   labutě 
 vycházka rybníkem  vycházka rybníkem  okusy od bobrů
 návštěva blesku    mraveniště

 Příprava předškoláků do školy

Datum konání: 5. 4. 2018

Ve čtvrtek 5.dubna jsme se ve školce sešli na besedě s Mgr. Petrou Řepovou, PhD. - logopedkou a speciální pedagožkou. Tématem byla příprava předškoláků do školy. Rodiče byli seznámeni se všemi oblastmi rozvoje dětí a důležitosti zralosti při vstupu do základní školy. Všichni si prohlédli vhodnou literaturu a hry rozvíjejíci pozornost, sluchové a zrakové vnímání, grafomotoriku ... Také bylo nabídnuto zapůjčování her a literatury z MŠ.

IMG_7819.JPG IMG_7822.JPG IMG_7827.JPG

 Velikonoce ve školce

Datum konání: 28. 3. 2018

Už druhý týden ve školce probíhalo velikonoční tvoření - děti si vystřihovaly ovečky, vajíčka, sely osení, tvořily kuřátka ze dřeva a obalů z kinder vajíček, malovaly a polepovaly vyfouklá vajíčka. Povídali jsme si o příchodu jara, změnách v přírodě, velikonočních svátcích a zvycích. Děti si vyzkoušely hrkačky, klepačku, vozíček, uvazovaly mašličky na pomlázku, ozdobili jsme vrbové větvičky vajíčky a mašličkami. Ve středu odpoledne za námi přišli rodiče a sourozenci dětí na velikonoční posezení. Na úvod nejmenší děti zazpívaly a zatancovaly jarní písničky, starší děti zahrály pohádku O zeleném vajíčku, zarecitovaly velikonoční básničky a zazpívaly. Velikonočně naladění jsme se rozešli do obou tříd, kde bylo připraveno tvoření pro rodiče a děti. Nechybělo malé občerstvení a čas na popovídání.

zdobení perníků banánové cukroví banánové cukroví
IMG_7758.JPG IMG_7767.JPG IMG_7771.JPG
IMG_7779.JPG IMG_7780.JPG IMG_7787.JPG
IMG_7800.JPG IMG_7802.JPG IMG_7806.JPG
IMG_7808.JPG IMG_7814.JPG IMG_7815.JPG

 

 Jaro ťuká na dveře

Datum konání: 23. 3. 2018

Děti už se těší na sluníčko, aby jsme mohli trávit více času na zahradě. Počasí nám zatím moc nepřeje, proto si děti ve třídě zasely jarní osení, na oknech nám přibývají kuřátka, ovečky. Paní Anna Alinová s panem Josefem Číhalem nám připravili materiál na dřevěné bedničky. Všechny děti se s chutí proměnily na truhláře, smirkovaly prkýnka a zatloukaly hřebíčky.                                                             Děkujeme.

IMG_7653.JPG IMG_7654.JPG IMG_7652.JPG
IMG_7691.JPG IMG_7751.JPG IMG_7752.JPG
     

 Předškoláci ve škole

Datum konání: 23. 3. 2018

V pátek 23.3. navštívili předškoláci ZŠ v Jakubově.

IMG_7715.JPG IMG_7716.JPG IMG_7718.JPG
IMG_7727.JPG IMG_7732.JPG IMG_7748.JPG
     

 Vývoj řeči aneb jak rozmluvit vaše dítě

Datum konání: 22. 3. 2018

Ve čtvrtek 22.3. v odpoledních hodinách proběhla ve školce beseda s logopedkou naší školky Mgr.Petrou Řepovou,Ph.D. na téma Vývoj řeči aneb jak rozmluvit vaše dítě, nechybělo seznámení s hračkami na rozvoj řeči. Rodiče byli z besedy velmi nadšení a těší se na více takovýchto setkání.                           Děkujeme

IMG_7702.JPG IMG_7703.JPG IMG_7709.JPG
     


Babička vypráví

Datum konání: 22. 3. 2018

Ve čtvrtek 22.března nás ve školce navštívila babička Davídka - paní Marie Buchalová. Děti se dozvěděly, jaká byla školka dříve, když jí navštěvovala jako dítě a také do ní chodila do práce. Povídali jsme si o hračkách, pohádkách, procházkách do přírody. Na závěr děti namalovaly babičce obrázky na památku.

                                                            Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další babičky a dědečky.

IMG_7695.JPG IMG_7696.JPG