Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Tipy na výlety

Tipy na výletyDatum konání:
21.8.2020

1.Zřícenina: Kdo by chtěl poznávat okolí Jakubova, může se vypravit na výlet ke zřícenině letohrádku na kopci sv. Víta. Půjdete polní cestou okolo Majorů (za bytovkami u fotbalového hřiště - viz. čarodějnická stezka), po pravé straně bude vidět kostel, pokračujete stále po cestě až k lesu. Na rozcestí pod lesem půjdete vpravo po zelené turistické značce, za posedem a oplocením stromků odbočíte vlevo do listnatého lesa (u zelené turistické značky - přístupné pro pěší, s kolem, kočárkem se nedá projet). Pokračujete po červených fáborkách do kopce (pokud fáborky nebudou, stoupáte stále listnatým lesem do kopce) - vyjdete u vodárny na kopci sv. Víta. Odbočíte vlevo, obcházíte oplocení vodárny, mezi stromy uvidíte zříceninu. Doporučuji být stále s dětmi - jeden čas byla obehnána páskou zákaz vstupu. Kdo by chtěl jet na kole, dá se objet po asfaltové cestě, viz.mapa, ale cesta je delší.

2. Jeskyně: pokud máte větší děti nebo pojedete na kole neodbočujte do listnatého lesa, pokračujte polní/lesní cestou směrem na Moravské Budějovice (u dřevěného posezení rovně - lesní cesta nebo vlevo a na asfaltové silnici vpravo. U rozcestí před Budějovicemi (z lesa se najíždí na asfaltku), po levé straně asfaltky cestičkou do lesa (viz. turistická mapa).

mapa jeskyně.jpg indiánský tábor
     
     

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů