Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Den Země

Den ZeměDatum konání:
20.4.2018

V pátek 20.dubna v kulturním domě v Jakubově děti z mateřské školy společně s rodiči, prarodiči, sourozenci a přáteli oslavily Den Země. Na úvod děti z dramatického kroužku zahrály pohádku Sůl nad zlato. Následovalo vystoupení dětí z mateřské školy na téma Odpady třídíme - přírodu chráníme. Děti cvičily pří hudbě, přednesly ekologické básničky a na závěr zazpívaly naší Zemi. Pro děti byly přichystány dílničky a hry. Překvapením byla ochutnávka různých druhů chleba. Také si mohli všichni prohlédnout výstavu třídění odpadů a jejich recyklaci.

Oslava byla vyvrcholením dubnových činností ve školce: povídali jsme si o planetách, vesmíru, Zemi, jak můžeme pomáhat přírodě, učili jsme se třídit odpad - poznávali jednotlivé materiály, shlédli jsme krátký film o recyklaci odpadů, navštívili jsme kompostárnu v Jakubově, na zahradě jsme přichystali záhony - seli mrkev, ředkvičky, hrášek, sázeli jsme brambory, jahody a květiny. Také jsme byli na vycházce upuštěným rybníkem Vidlákem, kde jsme pozorovali přírodu, labutě, okusy od bobrů, mraveniště,..

Sůl nad zlato kuchaři dramatický kroužek
píseň Země básničky zpíváme
hudební nástroj z kinder vajíčka šipka z papíru třídíme odpady
výstava pokusy s magnetem  hry s PET víčky

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů