Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Čteme dětem

Čteme dětemDatum konání:
6.11.2018

I v letošním školním roce pokračujeme ve školním projektu Čteme dětem. Jsme zapojeni do celorepublikového projektu Celé Česko čte dětem. Děti v MŠ podporujeme v předčtenářských aktivitách - k hrám a činnostem využíváme různé druhy knih, děti si knihy půjčují také samostatně během celého dne. Nejoblíbenější činností je "předčítání knih mladším kamarádům podle obrázků" nebo společné prohlížení. Děti do školky nosí také knihy z domova, společně je prohlížíme a čteme. Rádi uvítáme rodiče, prarodiče, kteří by dětem chtěli něco přečíst z oblíbené dětské knihy nebo si přišli popovídat o dětství nebo povolání.

V září se sešli rodiče s dětmi ve třídě Sluníček na programu Říkadla.

Starší děti s rodiči se zúčastnili programu Prstíky. Seznámili jsme se s různými druhy knih vhodnými pro předškoláky - pohádky s úkoly, malované čtení, hledání rozdílů, hledání obrázků, dětské encyklopedie, knihy se zvířátky,..Naučili jsme se říkadla a hry s prstíky. Vyslechli si pohádku, zahráli hru na ptáčky, při které jsme si ukázali správné držení tužky, malovali na tabuli, na velké papíry. Na závěr jsme si užili legraci při hrách s padákem. Rodiče, kteří se nemohli zúčastnit obdrželi tištěné materiály: prstíkové cvičení, hry na rozvoj jemné motoriky, ukázka správného držení tužky. Všem dětem přejeme, aby byly dobrými čtenáři, oblíbily si malování i psaní.

Během školního roku mohou děti navštěvovat dramatický kroužek vždy ve čtvrtek 14.30-15.20 v MŠ. V kroužku se děti seznamují s pohádkami, které dramaticky ztvárňují, budeme využívat také maňásky a loutky. Děti při společných hrách se školáky rozvíjí sociální vztahy, komunikaci, tvořivost. V letošním roce budeme také využívat čtení a ukázky knih starších dětí.

IMG_8416.JPG IMG_8431.JPG IMG_8438.JPG
IMG_8440.JPG IMG_8451.JPG IMG_8452.JPG
IMG_8455.JPG IMG_8474.JPG IMG_8482.JPG

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů